Zatoka szpiegów odc. 8. Franz Neumann (Bartosz Gelner), Engel (Michał Balicki)

i

Autor: materiały prasowe TVP Zatoka szpiegów odc. 8. Franz Neumann (Bartosz Gelner), Engel (Michał Balicki)

seriale

"Zatoka szpiegów". Wiemy, co zastąpi historyczny serial TVP

2024-03-03 19:32

Zatoka szpiegów, serial opowiadający historię Franza Neumanna, dobiega końca. Już w niedzielę, 3 marca 2024 roku Telewizja Polska wyemituje ostatni odcinek historycznej produkcji, a już tydzień później na ekranach naszych telewizorów zadebiutuje zupełnie nowy serial. Sprawdźcie szczegóły.

W ostatnich tygodniach widzowie żyli Zatoką szpiegów i z zainteresowaniem śledzili kolejne perypetie głównego bohatera. Historia Franza Neumanna, młodego oficera Abwehry, przyciągała przed ekrany ogromną publiczność, która nie chce rozstawać się z ukochanymi postaciami. Dla wszystkich fanów Zatoki szpiegów mamy jednak dobrą wiadomość. Powstanie drugi sezon serialu, w którym poznamy ich dalsze losy! Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy premierę będą mieć nowe odcinki serialu, ale możemy być pewni, że Franz powróci!

Maria Kowalska – gwiazda serialu „Matylda” tęskni za XIX-wiecznym kostiumem

Zatoka szpiegów - co zajmie miejsce serialu?

Tydzień po emisji finałowego odcinka pierwszego sezonu Zatoki szpiegów, na antenie Telewizji Polskiej premierę będzie mieć nowy serial kostiumowy, Matylda. O czym jest produkcja? To opowieść o walce o prawa, honor i najwyższą cnotę, jaką jest miłość. W środku toczącej się emancypacji kobiet, współpracy z zaborcą i emigracją zarobkową poznajemy tytułową bohaterkę - niespełna osiemnastoletnią Matyldę Bilińską, córkę byłego powstańca, zamożnego ziemianina zesłanego na Sybir. Młoda szlachcianka nie akceptuje świata takim, jakim jest. Buntuje się wobec utartych reguł i wierzy w to, że może oczekiwać od życia więcej, niż dostaje. Jej postawa nie jest jednak mile widziana w społeczeństwie. To przysporzy jej wielu kłopotów.

Matylda będzie zmuszona zwrócić się o pomoc do swojej rodziny, która włada urokliwym majątkiem na Lubelszczyźnie. Opuści miasto, zostawiając w tyle swoje dotychczasowe życie, i zamieszka z najbliższymi. Stanie się to dla niej doskonałą okazją do tego, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i odpowiedzieć sobie na dręczące ją pytania. Próbując zrozumieć siebie, Matylda odkryje potęgę miłości, pozna prawdę o swoich przodkach i przekona się, co znaczy żyć na własnych zasadach. W tym wszystkim jednak będzie musiała też zmierzyć się ze swoim największym wrogiem.

Listen on Spreaker.