Zatoka szpiegów

i

Autor: TVP

Polskie seriale

Zatoka szpiegów - ile odcinków liczy nowy serial TVP?

2024-01-07 20:49

Telewizja Polska od lat stawia na seriale historyczne i trzeba przyznać, że większość z nich cieszyła się ogromną popularnością wśród widzów. Takie seriale jak Wojenne dziewczyny, Czas honoru, Ludzie i Bogowie, Stulecie Winnych, Dewajtis czy też Polowanie na ćmy mogły pochwalić się wysoką oglądalnością. Już wkrótce na antenie Telewizji Polskiej premierę będzie mieć nowy, historyczny serial Zatoka szpiegów. Ile odcinków liczy produkcja?

Zatoka szpiegów to serial sensacyjno-wojenny, którego akcja rozgrywa się w Gdyni i Gdańsku latem 1940 roku. Produkcja stanowi panoramę polskiego podziemia oraz hołd złożony przedwojennym budowniczym Gdyni. Fabuła Zatoki szpiegów jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, takich jak przechwycenie danych o misjach niemieckich okrętów podwodnych czy też wizyta w Gdyni pancernika „Bismarck”. Za reżyserię odpowiada Michał Rogalski, natomiast scenariusz stworzyli Michał Godzic oraz Wojciech Lepianka.

Maria Kowalska - serialowa Matylda opowiada o swojej roli

Zatoka szpiegów - fabuła

Zatoka szpiegów to historia Franza Neumanna, młodego oficera Abwehry, który zdobywa konsekwentnie kolejne szczeble kariery. Gdy odkrywa swoje polskie pochodzenie, decyduje się zostać alianckim szpiegiem. Jego zadaniem jest zdobywanie informacji o działaniach Kriegsmarine podczas bitwy o Atlantyk. Zagrożony dekonspiracją, podejrzewany o zdradę przez Niemców i Polaków, Franz musi dokonać wyboru między rodziną, ojczyzną a miłością.

Zatoka szpiegów - ile odcinków?

Serial, w którym w główne role wcielają się: Bartosz Gelner, Karolina Kominek, Mariusz Bonaszewski, Wiktoria Supryn, Michał Balicki oraz Maria Świłpa, składa się z 9 odcinków. Produkcja zadebiutuje w TVP1 już 7 stycznia 2024 roku. Kolejne odcinki będzie można oglądać co niedzielę, o godzinie 20:20.