You Can Dance w TVP bojkotowane przez tancerzy. O co chodzi?

2021-04-14 12:59 kg
You Can Dance
Autor: Cezary Piwowarski/TVN

You Can Dance to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych programów w polskiej telewizji, który przez lata przyciągał ogromną publiczność. W latach 2007-2012 i 2015-2016 taneczne show gościło na antenie TVN. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że nowa odsłona programu zadebiutuje na antenie Telewizji Polskiej. Okazuje się, że pomysł ten wzbudza ogromne kontrowersje wśród tancerzy, którzy bojkotują nowe show TVP. O co chodzi?

You Can Dance w TVP bojkotowane przez tancerzy! You Can Dance powraca w nieco odmienionej wersji! Program So You Think You Can Dance ma zadebiutować na ekranach naszych telewizorów w jesiennej ramówce Telewizji Polskiej, a w roli gospodyni show ma pojawić się Katarzyna Cichopek. Niewykluczone, że w jury tanecznego hitu zobaczymy Agustina Egurrolę, który od marca 2021 roku zasiada w jury innego programu TVP - Dance Dance Dance.

Najlepsze programy rozrywkowe, które warto obejrzeć wiosną 2021

Tancerze bojkotują You Can Dance

W połowie marca 2021 roku w sieci pojawiła się petycja zatytułowana List Otwarty tancerzy do producenta Endemol Shine w związku z powstającym programem taneczno–rozrywkowym So You Think You Can Dance w telewizji TVP. Tancerze oraz artyści nie godzą się na realizację programu przez Telewizję Polską.

Telewizja Polska TVP - w której program ma być emitowany jest jednym z wiodących ośrodków propagandowych, który dyskryminuje część społeczeństwa naszego kraju z uwagi na ich poglądy lub orientacje seksualną. Jako środowisko sprzeciwiamy się tworzeniu programu rozrywkowemu o tematyce tańca przez telewizję, która dyskryminuje mniejszości i jest uzależniona od władzy politycznej której władze oraz Ministerstwo Kultury rozdaje środki na promowanie swojej jedynie słusznej ideologii.

Autorzy petycji przedstawili pięć postulatów.

Zależy nam na dalszym rozwoju tańca w Polsce, dlatego apelujemy o:

1. Przeniesienie programu do stacji telewizyjnej niezwiązanej z Telewizją Polską.

2. Zatrudnieniu do produkcji programu PROFESJONALNYCH pedagogów, choreografów oraz twórców tańca, związanych oraz wywodzących się z polskiego środowiska tanecznego.

3. Zatrudnieniu PROFESJONALNYCH i uznawanych w środowisku choreografów od konkretnych stylów tańca, którzy znają się na historii danego stylu,

4. Zapewnienie uczestnikom programu wynagrodzenia za udział w produkcji oraz profesjonalnej pomocy lekarskiej i fizjoterapeutycznej.

5. Skupieniu się podczas programu na tańcu oraz jego roli w kulturze i społeczeństwie.

Jak na razie Telewizja Polska nie wydała oświadczenia w związku z petycją tancerzy oraz artystów. Czy producent Endemol Shine weźmie pod uwagę postulaty wnioskujących? O tym przekonamy się już wkrótce.

NAJNOWSZE