Wszystko co kocham (2009) KINO

2010-01-16 22:00
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Gdy miłość miała smak oranżady !

Młodość, miłość, wolność, bunt i muzyka – jest czas, gdy wszystko zdarza się po raz pierwszy a miłość ma smak oranżady! Tak zapowiadany jest film Jacka Borcucha.

Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość - Basia, nic jednak nie jest trwałe. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko.

Siłą filmu są młodzi, zdolni aktorzy.
Autorem poruszających zdjęć jest Michał Englert. Muzykę, która w filmie staje się manifestem wolności i młodości skomponował Daniel Bloom.
Film został nagrodzony Złotym Klakierem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

"Wszystko co kocham" zakwalifikował się na organizowany przezRoberta Redfordaprestiżowy festiwal Sundance. Autentyczność i żywe emocje filmuzostały docenione za granicą.
Nie przegap go wpolskich kinach !

Wszystko co kocham (Polska, 2009, 95 minut )
Reżyseria : Jacek Borcuch
Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Jakub Gierszał, Mateusz Banasiuk, Igor Obłoza, Olga Frycz, Andrzej Chyra, Anna Radwan, Katarzyna Herman, Marek Kalita.
i jeszcze teledysk z filmu - "Dobranoc dla wybranych" zespołu WCK

NAJNOWSZE