Wspaniałe stulecie

i

Autor: Materiały TVP

Wspaniałe stulecie, odcinek 171, 172, 173, 175 - STRESZCZENIE. Mahidevran oskarża Hürrem o śmierć jej jedynego wnuka

2023-01-02 14:08

Wspaniałe stulecie to kultowy serial turecki. To między innymi od tej produkcji zaczął się fenomen tureckich telenowel w Polsce. Aktualnie widzowie Telewizji Polskiej mogą oglądać emisję powtórką. Odcinki emitowane są od poniedziałku do piątku o godzinie 14:00. Co wydarzy się w tygodniu 2-5.01.2023? Sprawdź streszczenia!

Wspaniałe stulecie sprawiło, że polscy widzowie pokochali tureckie produkcje. Nikt nie spodziewał się, że kostiumowa telenowela o sułtanie mogłaby zdobyć tak dużą popularność. Z tego powodu TVP postanowiło wyemitować serial jeszcze raz. Przed nami odcinki 171, 172, 173 i 174. Sprawdź niżej, co się w nich wydarzy.

Jak dobrze znasz tureckie seriale? Rozwiąż QUIZ i sprawdź swoją wiedzę

Wspaniałe stulecie - odcinek 171

Sułtan wspomina wszystkie występki Ibrahima paszy. Mihrimah zaprzyjaźnia się z sułtanką Esmahan, która wyraźnie adoruje księcia Mehmeta. Sulejman zaprasza wielkiego wezyra na wieczerzę, wyjątkowo bez rodziny. Po posiłku każe Ibrahimowi zostać na noc. Wielkiego wezyra duszą we śnie wysłani przez władcę kaci.

Sekrety serialu ZRANIONE PTAKI | ESKA XD - Hotplota #51

Wspaniałe stulecie - odcinek 172

Hatice szaleje z rozpaczy po śmierci męża, nie może wybaczyć bratu, że podjął tak okrutną decyzję i o wszystko obwinia Hürrem. Na stanowisko wielkiego wezyra sułtan mianuje wspierającego Hürrem, ale nieudolnego politycznie Ayas paszę. Trwają przygotowania do wyprawy na Italię. Nasuh, w obawie o życie nieślubnej córki Ibrahima, w sekrecie odsyła dziewczynkę do rodziny zamordowanego paszy.

Wspaniałe stulecie - odcinek 173

Sułtanka Hürrem stara się wprowadzić do sułtańskiej rady swoich popleczników. Jednym z nich jest Rüstem Pasza. Obiecuje mu nominację na stanowisko jednego z wezyrów. Książę Mustafa nie potrafi zrozumieć decyzji ojca, który kazał stracić Ibrahima paszę. Hatice wciąż nie może dojść do siebie po śmierci męża. Mahidevran oskarża Hürrem o śmierć jej jedynego wnuka.

Wspaniałe stulecie - odcinek 174

Rüstem Pasza zostaje mianowany gubernatorem prowincji Teke, zaś wezyrem i członkiem sułtańskiego dywanu - ku niezadowoleniu Hürrem - zostaje Lütfü pasza, mąż sułtanki Szach. Na rozkaz sułtana i mimo protestów Hatice słudzy niszczą rzeźby stojące w ogrodzie Ibrahima paszy. Watykanowi zależy na pogorszeniu stosunków Turcji z Wenecją; papież ucieka się do podstępu. Do seraju, z misją pozbycia się Hürrem, trafia Fahriye hatun, dawniej Diana, wierna służąca sułtanki Mahidevran.

Wspaniałe stulecie - obsada

  • Halit Ergenç jako Sułtan Sulejman Wspaniały,
  • Meryem Uzerli jako Sułtanka Hürrem,
  • Nebahat Çehre jako Sułtanka Ayşe Hafsa,
  • Nur Aysan jako Sułtanka Mahidevran,
  • Pelin Karahan jako Sułtanka Mihrimah,
  • Ozan Güven jako Rüstem Pasza,
  • Okan Yalabik jako Pargalı İbrahim Pasza,
  • Mehmet Günsür jako Książę Mustafa.