Woody Allen kończy karierę? Słynny reżyser zawiedziony kondycją kina

2022-06-30 13:06 Leon Pietrzak
Woody Allen
Autor: AKPA

Woody Allen w jednym z wywiadów skomentował swoją przyszłość i zdradził, ile jeszcze filmów planuje nakręcić. Wypowiedział się również na temat swojej branży i kondycji współczesnego kina. Czy twórca planuje przejść na emeryturę?

Woody Allen znany był ze swojej pracowitości. To jeden z tych twórców, którzy potrafili kręcić przynajmniej jeden film rocznie. W dorobku reżysera znajdują się takie tytuły, jak "O północy w Paryżu", "Blue Jasmine", "Jej wysokość Afrodyta", "Annie Hall", czy "Wszystko gra". Dzisiaj kariera słynnego twórcy znacznie zwolniła, głównie ze względu na zarzuty o molestowanie sprzed lat. Ostatnim filmem, który wyszedł spod skrzydeł Allena był "Hiszpański romans" z 2020 roku. Mężczyzna udzielił ostatnio wywiadu aktorowi Alecowi Baldwinowi. Zdradził, że nie czuje już takiej ekscytacji z kręcenia jak kiedyś. Wypowiedział się również na temat przemysłu kinowego i jego kondycji. Czy Woody Allen powoli wybiera się na zasłużone wakacje?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cameron Diaz wraca na ekrany po 8 latach! Zagra w nowym filmie twórcy Słonecznego Patrolu

Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5

Woody Allen i koniec kariery? Reżyser pochwalił się swoimi planami

Aktor Alec Baldwin przeprowadził wywiad z Woddym Allenem. 86-letni reżyser ujawnił, że zamierza nakręcić jeszcze tylko jeden, może dwa filmy. Zaznaczył, że nie podobają mu się zmiany, jakie obserwuje w przemyśle kinowym. Wspomina, że kiedyś produkcje utrzymywały się przez długi czas w kinach, a dzisiaj trafiają do repertuaru najwyżej na kilka tygodni, by później wylądować na streamingu. Twierdzi, że ludzie wolą siedzieć w domu i oglądać nowe tytuły na monitorze lub w telewizji, i przez to nie czuje już ekscytacji z tworzenia.

"Napisałem kilka scenariuszy. I pomyślałem sobie: "A co, gdybym nie zrobił już żadnego filmu? To miły sposób na życie". A potem pomyślałem, "Cóż, może zrobię jeszcze jeden czy dwa"" - powiedział Woody Allen.

Sonda
Lubisz oglądać filmy Woody'ego Allena?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE