Kino Polska

i

Autor: Kino Polska TV S.A. Kino Polska prezentuje listę premier na wiosnę 2023.

Premiery

Wiosna 2023 w Kino Polska - jakie filmy i seriale można obejrzeć?

2023-04-02 12:11

W kwietniu na widzów Kino Polska czeka wiele filmowo-serialowych atrakcji. Wśród hitów znajdą się kultowy serial z okresu PRL-u, wciągające programy dokumentalne o zróżnicowanej tematyce i adaptacje filmowe literatury polskiej. Na antenie stacji zagości również nowość serialowa - gratka dla wielbicieli historii szpiegowskich.

Nowością na antenie Kino Polska będzie serial sensacyjny pt. „Nielegalni”. Produkcja jest adaptacją bestsellerowych powieści szpiegowskich Vincenta V. Severskiego, który przez lata pracował jako pułkownik polskiego wywiadu. Fabuła serialu ukazuje prawdziwe życie szpiegów, presję podwójnej tożsamości, spektakularne misje i osobiste porachunki. Akcja toczy się w Warszawie, Sztokholmie, Stambule i Mińsku. W rolę głównego bohatera, Konrada Wolskiego, wcielił się Grzegorz Damięcki.

Wśród znakomitych premier miesiąca znajdzie się także „Tulipan”. Serial luźno nawiązuje do prawdziwej historii oszusta-uwodziciela Jerzego Kalibabki, który w latach 80. uwiódł i okradł kilkaset kobiet. Scenariusz serialu powstał na kanwie głośnych reportaży Leszka Konarskiego drukowanych w „Przeglądzie Tygodniowym”, opisujących m.in. niekonwencjonalne metody, jakimi posługiwał się Kalibabka. W postać głównego bohatera wcielił się Jan Monczka.

Skandynawskie seriale kryminalne TOP 10 - Netflix, Viaplay, HBO

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Kino Polska - ramówka wiosna 2023

Od poniedziałku do piątku Kino Polska zaprasza także na seans filmów dokumentalnych. „Rekruci” to 10-odcinkowy cykl dokumentów, który śledzi losy studentów pierwszego roku najlepszych uczelni wojskowych w Polsce (m.in. Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni). Z kolei „Polowanie na Hitlera” przybliży widzom historię dziesięciu najważniejszych zamachów na Przywódcę III Rzeszy. Kim byli niedoszli skrytobójcy? I jak potoczyłyby się losy Niemiec, Europy oraz świata, gdyby któremuś z nich udało się wykonać plan? W zupełnie inny, nostalgiczny nastrój wprowadzi widzów 8-odcinkowy serial dokumentalny „W rytmie wolności”, który przybliży historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u (m.in. The Rolling Stones, ABBA, Depeche Mode). Twórcy dokumentu przypomną nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokażą, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreśli także społeczny kontekst tych wydarzeń.

To jednak nie koniec filmowych emocji. Na antenę Kino Polska powracają „Lalka”, czyli filmowa adaptacja powieści Bolesława Prusa i „Szaleństwa panny Ewy” o rezolutnej pannicy ciągle wściubiającej nos w nie swoje sprawy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE