Wielka woda

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Wielka woda - obsada nowego polskiego serialu Netflix. Aktorzy i bohaterowie

2021-08-03 11:12

Netflix ogłosił obsadę Wielkiej wody, kolejnego serialu polskiej produkcji Netflix, do którego trwają obecnie zdjęcia we Wrocławiu. W głównych rolach Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. Kto jeszcze pojawi się na ekranie i w jakiej roli? O czym będzie serial? Najważniejsze informacje podrzucamy poniżej.

Wielka woda to sześcioodcinkowy serial fabularny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska. Aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

Seriale dla kobiet, które warto obejrzeć

Wielka woda - kiedy na Netflix?

Serial Wielka woda ukaże się w 2022 roku na Netflix. W produkcji zobaczymy znakomitych polskich aktorów.

Wielka woda - obsada aktorska

Poniżej prezentujemy kto zagra w serialu iw kogo się wcieli.

  • Agnieszka Żulewska (1983, Rojst, Rojst’97) wcieli się w rolę Jaśminy Tremer - hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź.
  • Tomasz Schuchardt (Jesteś bogiem, Cicha noc) jako Jakub Marczak - urzędnik z dużymi ambicjami, samotnie wychowujący nastoletnią córkę.
  • Ireneusz Czop (Rojst’97, Nielegalni) jako Andrzej Rębacz - walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi.
  • Blanka Kot, debiutująca na ekranie, jako Klara Marczak
  • Anna Dymna jako Lena Tremer
  • Jerzy Trela jako ojciec Rębacza
  • W pozostałych rolach m.in.: Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan, Grzegorz Warchoł