Wednesday / Kulisy

i

Autor: Netflix

Wednesday pod ostrzałem krytyki. Scena słynnego tańca wywołała burzę w sieci!

2022-12-08 13:14

O Wednesday znowu jest głośno. Tym razem chodzi o Jennę Ortegę i jej słynny taniec, który spodobał się internautom i viralowo rozprzestrzenił się po sieci. Aktorka zdradziła kulisy powstawania tej sceny, co wywołało burzę wśród widzów!

Wednesday bije kolejne rekordy na Netfliksie. Spin-off "Rodziny Addamsów" w pierwszych dniach od swojej premiery przebił popularnością w serwisie Stranger Things, co sprawiło, że stał się najpopularniejszym serialem anglojęzycznym na platformie. Doskonały marketing stremingowego giganta zrobił swoje, chociaż swoją cegiełkę dodali też fani, którzy nagrywali scenę tańca z 4. odcinka i publikowali ją m.in. w aplikacji TikTok. To sprawiło, że o produkcji zrobiło się jeszcze głośniej, co mogło zachęcić wiele osób do zapoznania się z tytułem. O viralowej scenie znowu zrobiło się głośno, a oliwy do ognia dorzuciła sama Jenna Ortega.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: "Wednesday": 2. sezon powstanie? Kiedy nowe odcinki na Netflix?

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Taniec z Wednesday budzi kontrowersje

Główną rolę w "Wednesday" gra Jenna Ortega. Aktorka w jednej z rozmów dla portalu NME powiedziała, że podczas kręcenia sceny tańca miała COVID-19, co oburzyło internautów. Ortega w dniu nagrań czuła się kiepsko i podejrzewała zakażenie koronawirusem. Zlecono zrobienie testu, ale równocześnie kontynuowano też zdjęcia i nie wstrzymano prac na planie. Według wielu widzów, zachowanie aktorki i ekipy filmowej było nieodpowiedzialne. Na słowa fanów zareagowało samo studio MGM, którego napisało w oświadczeniu, że "przestrzegano surowych protokołów COVID i po potwierdzeniu pozytywnego testu produkcja usunęła ostatecznie Jennę z planu zdjęciowego". 

"Sama zajęłam się choreografią. Nie jestem tancerką, jestem pewna, że to widać. Piosenkę dostałam na tydzień przed kręceniem i dałam z siebie wszystko... było to szalone, ponieważ zbiegło się to też z pierwszym dniem COVIDu, więc nagrywanie tego było ciężkie. [...] Obudziłam się i... to dziwne, bo nigdy nie choruję, a kiedy zdarza mi się to nie jest tak źle – wtedy miałam bóle całego ciała. Czułam się, jakby mnie potrącił samochód, a mały goblin wszedł mi do gardła i drapał ściany mojego przełyku. Między ujęciami podawali mi lekarstwa, bo czekaliśmy na pozytywny wynik. [...] Poprosiłam o ponowne nagranie, ale nie mieliśmy czasu. Myślę, że mogłam zrobić to trochę lepiej" - mówi aktorka

Taniec Wednesday - co to za piosenka? Do jakiej piosenki tańczy Jenna Ortega?

Taniec Jenny Ortegi stał się hitem na TikToku. Mnóstwo fanów zaczęło nagrywać swoje wersje, a wielu z nich przebierało się nawet za bohaterkę serialu Netfliksa. Co ciekawe, w viralowych filmikach jest inna piosenka, niż ta, którą wykorzystano w "Wednesday". Internauci nagrywają tańce do piosenki "Bloody Mary", którą wykonuje Lady Gaga. W oryginale jest to jednak piosenka The Cramps - Goo Goo Muck.