W "Stranger Things 4" zagrał polski aktor! Kim jest Marcin Harasimowicz i w jaką rolę się wcielił?

2022-07-04 16:25 Natalia Nowecka
Polski aktor w Stranger Things 4 - kim jest Marcin Harasimowicz?
Autor: materiały prasowe Netflix Polski aktor w Stranger Things 4 - kim jest Marcin Harasimowicz?

Marcin Harasimowicz to jeden z wielu polskich aktorów, którzy postanowili spróbować swoich sił w Hollywood. Ostatnio mogliśmy go podziwiać w kilku odcinkach "Stranger Things 4", gdzie zagrał u boku Davida Harboura. W kogo się wcielił?

"Stranger Things 4" bije obecnie rekordy popularności. Co ciekawe, w najnowszym sezonie hitu Netfliksa mogliśmy podziwiać polskiego aktora, Marcina Harasimowicza. O swojej roli opowiedział w rozmowie z dziennikarzami Dzień Dobry TVN.

Polski aktor w Stranger Things 4 - kim jest Marcin Harasimowicz?

Marcin Harasimowicz urodził się we Wrocławiu i początkowo spełniał się jako dziennikarz sportowy, by po 30-stce spróbować swoich sił przed kamerą. Przyjął pseudonim artystyczny Martin Harris i ruszył na podbój Hollywood, gdzie ze względu na swoją urodę, najczęściej otrzymywał role Rosjan, Niemców i Skandynawów. Ostatnio wystąpił w 4. sezonie "Stranger Things", gdzie mogliśmy podziwiać go w aż trzech odcinkach. Był jednym ze współwięźniów Hoppera. W DDTVN opowiedział o tym, jak otrzymał angaż do roli.

Moja droga do "Stranger Things" to był długi proces. Nagrywałem castingi przez 4 lata, między innymi do roli Olega. Widocznie w końcu się spodobałem i uznali, że warto mnie ściągnąć i dali mi rolę. Te większe przypadły aktorom z nazwiskiem, ale jednak zagrałem w aż trzech odcinkach - wyznał. 

Marcin Harasimowicz wziął udział w istotnej scenie ostatniego posiłku więźniów, tuż przed walką z Demogorgonem. W wywiadzie podzielił się ciekawostkami z planu. 

Nagrywanie tego to był trudny moment. Sekwencje Hoppera kręciliśmy w marcu 2021 roku. W scenie z ostatnim posiłkiem przed egzekucją posadzili mnie obok serialowego Hoppera. Dzień wcześniej dostaliśmy pytanie, co chcemy jeść, prócz rzeczy, które są zaplanowane. Ja zjadłem wtedy 12 kiełbas jednego dnia! - wyjaśnił. 

Marcin Harasimowicz ma też na swoim koncie udział w innym hicie Netfliksa - "Czerwonej nocie" z Gal Gadot, Dwaynem Johnsonem i Ryanem Reynoldsem w rolach głównych, a także głośnym serialu "Schody" od HBO Max i "Zadzwoń do Saula".

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE