Zapomniane seriale TVN - wzruszały, bawiły i żenowały. Pamiętacie wszystkie?

2021-03-16 15:19 Adrian Rybak
Seriale TVN. Klub Szalonych Dziewic
Autor: Bartosz KRUPA/East News

TVN to jedna z najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Polsce. Słynie z Faktów, programów rozrywkowych, ale też wielu seriali. Na przestrzeni lat widzowie mogli zobaczyć wiele propozycji, które wywoływały skrajne emocje - od śmiechu po łzy. W obsadzie nigdy nie brakowało plejady gwiazd polskiego kina. Najbardziej kultowe seriale nadal pozostały w pamięci widzów, ale są też takie, które odeszły w zapomnienie. Oglądaliście je?

TVN od lat ma dla widzów bogatą ofertę serialową. Niektóre z nich odniosły spektakularny sukces. Jako przykłady można podać Przepis Na Życie, Magdę M., 39 i pół, Kryminalnych czy Nianię. W przeszłości mieli w swojej ramówce także inne propozycje, które przeszły bez większego echa, pomimo że zapowiadano je jako nowe hity. Wywoływały różne reakcje. Dla jednych były dobre, zabawne, trzymające w napięciu, a inni uważali, że są po prostu żenujące. Mowa o takich serialach jak Naznaczony, Ja Malinowski, Mąż czy nie mąż, Klub szalonych dziewic, Miasteczko, Sama słodycz. Występowały w nich wielkie gwiazdy małego i dużego ekranu. Piotr Adamczyk, Magdalena Schejbal, Anna Dereszowska, Anna Przybylska, Magdalena Boczarska - to tylko niektóre nazwiska z tych produkcji. O czym były te seriale? Przypominamy fabułę kilku z nich.

Seriale dla kobiet, które warto obejrzeć

Klub szalonych dziewic

Serial był zapowiadany jako polska odpowiedź na Seks w wielkim mieście. Opowiadał o losach Darii, Joanny, Karoliny i Magdy. Były to kobiety z dużego miasta, które co tydzień spotykały się w klubie przy drinku "szalona dziewica" aby zwierzać się ze swoich przeżyć. Rozmawiały o mężczyznach, seksie oraz codziennych trudnościach. Główne role zagrały Dominika Łakomska, Monika Buchowiec, Anna Przybylska i Anna Dereszowska.

Mąż czy nie mąż

Ta komedia TVN-u opowiadała o historii dwóch bohaterów - Marty oraz Michała. Przez wiele lat byli zakochaną parą, stworzyli rodzinę, mieszkali razem, pracowali, a także wychowywali swoją córkę Zuzię. Mimo tradycyjnego życia rodzinnego nigdy nie wzięli ślubu. Z czasem Michał postanowił zostawić Martę i wdać się w romans z inną kobietą. Z czasem prosił byłą partnerkę o wybaczenie. W główne role wcielili się Magdalena Schejbal i Marcin Perchuć. Obsadę uzupełnili między innymi Krzyszfof Stelmaszyk, Magdalena Boczarka i Anna Czartoryska.

Mąż czy nie mąż
Autor: Materiały prasowe TVN

Naznaczony

Tytułowy Naznaczony, Tadeusz Kral, prowadzi niemal idealne życie. Ma piękną żonę Milenę, cudowną córeczkę Natkę, pasjonującą pracę w szkole, szacunek współpracowników i sympatię uczniów. Nie wie jednak, że los szykuje dla niego mroczne niespodzianki… Jego życie zmienia się diametralnie w dniu, gdy z rodziną wybiera się w rejs statkiem na Bornholm. Tuż przed wypłynięciem okazuje się, że Tadeusz musi wrócić w pilnej sprawie do Warszawy. Jego żona i córka postanawiają jednak kontynuować wycieczkę. Wkrótce potem Tadeusz dowiaduje się, że statek, którym podróżowały Milena i Natka, zaginął na morzu w czasie sztormu. Śpieszącego na ratunek rodzinie matematyka zaczepia tajemniczy Nieznajomy, zapowiadając, że właśnie nadszedł czas zapłaty za dawne grzechy. W serialu występują Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska i Julia Wróblewska.

Sama słodycz

To historia Fryderyka, przykładowego mężczyzny, który dla wielu kobiet mógłby uosabiać ideał. Ukochana kobieta Marta kilka lat temu zostawiła go z dnia na dzień i zabrała ze sobą ich syna Stasia. A Fryderyk jest z tych, którzy jak kochają to na całe życie! Wciąż rozdrapuje ranę, która po tylu latach mogłaby się już zabliźnić. On jednak sprawia wrażenie, jakby w ogóle tego nie chciał. Zmuszony codziennością próbuje odbudować swój samotny męski świat według określonego porządku. Jednak wszystko zmienia się w jednej chwili, kiedy w drzwiach jego mieszkania staje dziewięcioletni Staś, którego nie widział od lat. Na ekranie można zobaczyć Piotra Adamczyka, Romę Gąsiorowską i Ilonę Ostrowską.

Sama słodycz
Autor: Materiały prasowe TVN
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE