Sanatorium miłości

Tutaj odbędzie się ślub Iwony i Gerarda z "Sanatorium miłości". To będzie wesele jak z bajki

Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz z "Sanatorium miłości" szykują się do ślubu. Zakochani seniorzy uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili już, kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość. W galerii publikujemy zdjęcia zamku, który nazywany jest "drugim Wawelem". To tutaj odbędzie się wesele pary z programu "Sanatorium miłości".

Spis treści

  1. Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" – kim są?
  2. Kiedy ślub Iwony i Gerarda?
  3. Zamek w Niepołomicach – to tam odbędzie się wesele Iwony i Gerarda
  4. Zobacz zdjęcia z zaręczyn zakochany kuracjuszy
  5. "Sanatorium miłości" – o czym jest program?

Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" – kim są?

Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz to seniorzy, którzy poznali się na planie 2. edycji "Sanatorium miłości". 64-letnia nauczycielka wychowania fizycznego oraz 83-letni były ratownik górniczy nie od razu zapałali do siebie uczuciem. Miłość budowaliśmy na przyjaźni, a ich relacja nabrała rumieńców dopiero po zakończeniu programu.

Miłość, szczególnie w naszym wieku, to ogromna odpowiedzialność. Oprócz tego, że czerpiemy radość z bycia razem na co dzień, z przytulania się, ze wspólnego jedzenia i patrzenia sobie w oczy, to musimy pamiętać, że miłość powinna być oparta na przyjaźni - tłumaczyła seniorka w specjalnym odcinku "Sanatorium miłości".

Obecnie Iwona i Gerard wiodą szczęśliwe życie na dwa domy i nie widzą już świata poza sobą. Choć dzieli ich prawie 20 lat, zakochani kuracjusze nie zwalniają tempa i po dwóch latach narzeczeństwa szykują się do ślubu. Co już wiadomo o uroczystości?

Czytaj też: Iwona i Gerard żyją jak w bajce! Zobacz, jak mieszkają

Kiedy ślub Iwony i Gerarda?

Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" zdecydowali się wziąć ślub latem 2023 roku. Po raz pierwszy o swoich planach opowiedzieli we wrześniu 2022 r. w programie "Pytanie na śniadanie".

Zapadła decyzja, już jest ustalony termin, Urząd Stanu Cywilnego też jest załatwiony, ale na razie cicho sza. Budujmy emocje, lato 2023 – zdradziła Iwona Mazurkiewicz.

Dziś już wiadomo, że ich ślub odbędzie się w sierpniu, w zamku w Niepołomicach.

Zamek w Niepołomicach – to tam odbędzie się wesele Iwony i Gerarda

Zamek Królewski w Niepołomicach pod Krakowem jest dla Iwony i Gerarda wyjątkowym miejscem. To właśnie tam senior oświadczył się ukochanej w 2021 roku.

Możemy już powiedzieć, że miejsce to Niepołomice. Pomysły mieliśmy różne. Najpierw chcieliśmy bardzo zawężone rodzinne grono w Ustroniu, czyli miejscu naszego poznania, później nasz ogród, aż padło na Niepołomice, gdzie się zaręczyliśmy na zamku. Stwierdziliśmy, że spotkań z rodziną i przyjaciółmi nie ma aż tak wiele, a chcemy celebrować nasze uczucie ze wszystkimi, a kiedy nie najlepiej wszystkich zebrać w jedno miejsce, jak nie na takiej wesołej uroczystości? Dużo osób nam kibicuje. Zdecydowaliśmy po dyskusjach, że chcemy to przyjęcie z fetą. Lista gości jest zrobiona. Myślę, że będzie może ok. 80 osób, a może więcej. Zobaczymy – wyznała w rozmowie z Faktem Iwona Mazurkiewicz.

Można przypuszczać, że oprócz rodziny, bliskich i znajomych, zaproszenie na uroczystość zaślubin dostała już m.in. Marta Manowska, czyli gospodyni programu "Sanatorium miłości".

Zobacz zdjęcia z zaręczyn zakochany kuracjuszy

W galerii publikujemy zdjęcia z zaręczyny Iwony i Gerarda, które odbyły się w Zamku Królewskim w Niepołomicach. To właśnie tam już niebawem odbędzie się przyjęcie weselne pary z "Sanatorium miłości".

"Sanatorium miłości" – o czym jest program?

"Sanatorium miłości” to popularny format telewizyjnej Jedynki, który daje osobom po 60. roku życia drugą szansę na miłość. Program podbił serca widzów unikalnym podejściem do seniorów – w każdej edycji bierze udział 12 bohaterów, którzy chcą przeżyć przygodę życia, rozpocząć nowy rozdział w życiu i znaleźć miłość. Spotkania, rozmowy, randki i różne aktywności pozwalają uczestnikom lepiej się poznać i sprzyjają budowaniu relacji. W finałowym odcinku poznajemy Króla i Królową turnusu.

Dzięki programowi Marty Manowskiej swoje szczęście znalazło już kilkoro seniorów. Wśród nich jest m.in. Władysław Balicki, który jest już po ślubie z poznaną po programie Marią. Natalia Jankowska i Marek Szir z 4. edycji są razem półtora roku i szykują się do ślubu. Anna Król i Zbigniew Zamróz z 3. edycji także są razem. Senior oświadczył się swojej wybrance w "Pytaniu na śniadanie".

Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz, czyli bohaterowie 2. edycji to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych par z "Sanatorium miłości".

Przypominamy, że Telewizja Polska zrealizuje 6. edycję "Sanatorium miłości". Castingi do programu już ruszyły. Poszukiwani są kandydaci i kandydatki od 60. roku życia, stanu wolnego.

Listen on Spreaker.