Trattoria Karczochy u Marii - Kraków. Kuchenne rewolucje pomogły? Czy restauracja nadal istnieje?

2021-06-24 14:47 AW
Kuchenne rewolucje
Autor: Materiały Prasowe

W Krakowie Magda Gessler zawitała do położonej trzy kilometry od rynku włoskiej restauracji Trattoria da Maria. Prowadziła ją pochodząca z Rumunii, ale mieszkająca wiele lat we Włoszech Maria. Do Polski przyjechała dziesięć lat temu z ówczesnym partnerem, a obecnie wspólnikiem i przyjacielem Rizzierim. Prowadzenie restauracji było jednak na głowie Marii. W kuchni dowodził brat Rizziego Ingino. To on miał zapewniać prawdziwie włoski smak tutejszej pizzy i makaronów.

Trattoria Karczochy u Marii - Kraków. Kuchenne rewolucje pomogły? Czy restauracja nadal istnieje? Gości było jak na lekarstwo, a włoskie dania najczęściej konsumowali pracownicy. Lokal popadał w coraz większe długi, które Maria i Rizzieri próbowali łatać kolejnymi pożyczkami bankowymi. Czy Magdzie Gessler udało się tchnąć w to podupadające miejsce prawdziwie włoską, słoneczną energię?

Trattoria Karczochy u Marii - Kraków. Kuchenne rewolucje pomogły? Czy restauracja nadal istnieje?

Odcinek z Krakowa premierowo został wyemitowany we wrześniu 2020 roku. Właściciele restauracji mieli dość duży problem ze względu pandemię - restauracja była zamknięta i brakowało gości. Magda Gessler pochwaliła jednak bardzo wszystkie dania i powiedziała, że rewolucja zdecydowanie się udała. Niestety, mimo starań właścicieli z powodu pandemii nie udało im się zachować restauracji. W styczniu 2021 na fanpage'u Karczochów u Marii pojawił się post, że miejsce zostaje zamknięte, jednak właściciele mają nadzieje, że może uda im się jeszcze kiedyś ponownie otworzyć restaurację.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE