The Lighthouse - kiedy premiera horroru z Robertem Pattinsonem i Willemem Dafoe?

2019-10-24 16:19 aw
The Lighthouse
Autor: screen youtube.com, kanał A24 screen youtube.com

Robert Eggers, reżyser The Lighthouse, dał się poznać jako wybitny twórca nieszablonowego kina za sprawą horroru Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii, który wszedł na ekrany kin w 2015 roku. Tym razem Eggers postanowił przedstawić historię dwóch strażników latarni morskiej, którzy, żyjąc w kompletnym osamotnieniu, powoli zaczynają się odsuwać w otchłań szaleństwa.

The Lighthouse - kiedy premiera psychologicznego horroru? Czy film trafi na ekrany polskich kin? Taką nadzieję ma wielu polskich widzów, zwłaszcza że to horror pod wieloma względami bardzo nietypowy. W obsadzie znalazło się jedynie dwóch aktorów - Willem Dafoe oraz Robert Pattinson, który już parę razy dał się poznać jako wybitny aktor dramatyczny.

The Lighthouse - o czym jest film?

Położoną na całkowitym odludziu latarnią morską przez cztery tygodnie ma zaopiekować się dwóch mężczyzn. Starszy i doświadczony Thomas, który cierpi z powodu bolesnej kontuzji, oraz młodszy Ephraim, który w ukrył się w odosobnieniu z powodu dręczącej go tajemnicy. Odizolowani od zwykłego życia mężczyźni przekonają się, że dość szybko muszą stawić czoła własnym demonom.

The Lighthouse - kiedy premiera?

Film miał światową premierę w maju 2019 podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Jak na razie nie ma niestety informacji o tym, czy i od kiedy The Lighthouse będzie dystrybuowany w kinach w całej Polsce. Pierwszy pokaz odbędzie się 9 listopada podczas American Film Festival we Wrocławiu. Być może po tym pokazie film będzie można obejrzeć także w kinach.

NAJNOWSZE