Imelda Staunton

i

Autor: Anna Maria Tinghino / SplashNews.com/East News

The Crown sezon 5 - kiedy? Data premiery, obsada, zwiastun

2022-09-19 14:59

Serial The Crown, przedstawiający historię panowania Elżbiety II, zadebiutował na Netfliksie w 2016 roku i z miejsca zyskał bardzo dużą popularność. The Crown ukazuje losy brytyjskiej rodziny królewskiej od 1947 roku, gdy - wówczas księżna Elżbieta - poślubiła Philipa Mountbattena. Początkowo zakładano, że produkcja będzie składała się z sześciu sezonów, jednak na początku 2020 roku twórcy podali do wiadomości decyzję, że sezon 5 The Crown będzie finałowym.

The Crown sezon 5 - kiedy? Data premiery, obsada, zwiastun. Chociaż twórcy nie podali oficjalnej przyczyny, dla której ma powstać o jeden sezon mniej, niż pierwotnie zakładano, podejrzewa się, iż wpływ na to miała decyzja księcia Harry'ego. Fabuła ostatnich sezonów ma zahaczyć o czasy współczesne i XXI wiek, a książę Harry miał rzekomo zapowiedzieć, że zatrzyma produkcję, zanim pojawi się w niej jego wątek.

The Crown sezon 5 - kiedy? Data premiery

Aktualizacja: Piąty sezon The Crown trafi na Netflix w listopadzie 2022 roku.

Póki co nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery nawet 4 sezonu serialu, chociaż przypuszcza się, że trafi on na Netflix pod koniec 2020 roku. Z racji tego, że przerwa między sezonami 2 i 3 wyniosła aż dwa lata, niewykluczone, że na sezon 5 będziemy musieli poczekać do 2022 roku.

Te seriale Netflixa pokochały miliony. Wiesz o nich wszystko?

Pytanie 1 z 12
Pierwsze dwa sezony "Narcos" skupiają uwagę na postaci:

The Crown sezon 5 - obsada

Aby serial wyglądał wiarygodnie, twórcy już na początku podjęli decyzję, że co dwa lata będzie zmieniać się obsada, a aktorzy mają być starsi. W pierwszych dwóch sezonach w roli Elżbiety II mogliśmy oglądać Claire Fory. Od sezonu trzeciego zastąpiła ją Olivia Colman. Z kolei w sezonie piątym królową zagra Imelda Staunton. Staunton jest z pewnością świetnie znana fanom Harry'ego Pottera, gdzie wcielała się w postać Dolores Umbridge. Oprócz tego znamy już także nazwisko aktorki, która zastąpi Helenę Bonham Carter w roli księżnej Małgorzaty - będzie to Lesley Manville znana m.in. z filmów Nić widmo i Czarownica.

The Crown sezon 5 - zwiastun

Jak na razie nie został jeszcze udostępniony zwiastun 5 sezonu - zamieścimy go, jak tylko się pojawi.

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.