The Box (2009) KINO

2010-03-18 23:13
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Czy odważysz się nacisnąć przycisk?

Film jest adaptacją krótkiego opowiadania Richarda Mathesona "Button, Button" opublikowanego po raz pierwszy w Playboy'u w 1970 roku. Matheson wykorzystał później historię w jednym z odcinków "The Twilight Zone". "The box" to trzymająca w niezwykłym napięciu historia zdesperowanego małżeństwa, Normy i Arthura Lewisów, które staje przed upiornym dylematem w chwili, gdy tajemnicze szklane pudełko trafia na próg ich drzwi. Jeśli nacisną guzik znajdujący się wewnątrz, otrzymają dość pieniędzy, by rozwiązać wszystkie swoje problemy. Ale w zamian za to, gdzieś na świecie umrze ktoś inny. Kiedy pokusa staje się nie do odparcia, Norma naciska guzik. Wkrótce w pobliżu padają strzały. Świadoma swojej winy Norma wie, że musi zrobić wszystko, co w jej mocy, by rozwikłać sprawę morderstwa, które umyślnie sprowokowała.
Jeśli naciśniesz przycisk umieszczony w tym pudełku zdarzą się dwie rzeczy: gdzieś na świecie jedna osoba umrze, a ty otrzymasz milion dolarów. Na decyzję masz 24 godziny. Czy naciśniesz przycisk?


Pułapka / The box (2009, USA, 115 minut)
Reżyseria: Richard Kelly
Obsada: Cameron Diaz, James Marsden, Frank Langella, Gillian Jacobs


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE