Tajemnice miasteczka odc. 1, 2, 3, 4: Larysa odwiedza Kowrygina w hotelu. Znajduje tam jego zwłoki...

2021-09-27 9:59 kg
Tajemnice miasteczka
Autor: materiał prasowy

Tajemnice miasteczka to rosyjski serial kostiumowy, w reżyserii Sergieja Mezentsewa, który w sobotę 18 września 2021 roku zadebiutuje na antenie Telewizji Polskiej. Produkcja, w której w głównych rolach występują: Olga Lerman, Anton Batyrew, Shirikow oraz Olga Pleszkowa, emitowana będzie w każdą sobotę oraz niedzielę, o godzinie 15:55 w TVP1. Co wydarzy się w pierwszych odcinkach serialu? Sprawdźcie.

Tajemnice miasteczka odc. 1, 2, 3, 4. Do powiatowego miasta Bogorodsk przyjeżdża młoda nauczycielka matematyki, Larisa Dmitriewna Kirsanowa. Pani Kirsanowa chce odnaleźć narzeczonego Pawła Bestużewa, który bez pożegnania zniknął dzień przed ślubem, nie zostawiając nawet listu. Paweł pochodził z Bogorodska, gdzie nadal mieszka jego matka. W mieście mieszka również ukochana ciotka Larisy, Lizaweta Prokofiewna. W tym samym czasie, po zakończeniu wojny rosyjsko-tureckiej, z Bałkanów wracają uczestnicy kampanii, a miasto przygotowuje się na powitanie bohaterów.

Z Przyjaciółek znika ważna bohaterka! To ona uratowała Patrycję. Gwiazda na zawsze pożegnała się z serialem! – WIDEO

Tajemnice miasteczka - odcinek 1

Larysa Kirsanowa, młoda i wykształcona kobieta, przybywa do prowincjonalnego miasteczka Bogorodsk, by zamieszkać u ulubionej ciotki. Larysa wróciła z z kampanii tureckiej, którą armia rosyjska toczyła w Bułgarii. Decyzja o wyjeździe na wojnę w charakterze siostry miłosierdzia była efektem zawodu miłosnego. Tymczasem próbuje zatrudnić się w miejscowym gimnazjum. Syn dyrektorki, nauczyciel literatury, Hipolit, z miejsca zaczyna durzyć się w przyszłej koleżance. Ciotka wie o wszystkich perypetiach bratanicy i postanawia ją wyswatać. Zaprasza dwóch odpowiednich kawalerów: sztabskapitana Kowrygina, który na dniach ma odziedziczyć majątek o dziadku, oraz majętnego sąsiada, Lewickiego. Na prośbę ciotki, Larysa odwiedza Kowrygina w hotelu... ale zastaje tam jego zwłoki oraz policję. Wbrew opinii śledczego i lekarza, że było to samobójstwo, Larysa twierdzi, że sztabskapitana zamordowano, i przestawia przekonujące argumenty. Tej samej nocy dochodzi do innego przykrego zdarzenia: ktoś kradnie fundusze, które miejscowa społeczność zebrała na budowę pomnika ku czci bohaterów wojennych.

Tajemnice miasteczka - odcinek 2

Larysa z Lewickim śledzą chromego kupca, który niedługo przed śmiercią sztabskapitana wysoko wygrał z nim w karty. Co więcej, świadkowie widzieli w pobliżu miejsca kradzieży podejrzanego kulejącego osobnika. Kupiec spotyka się z panią Karetnikową, z której domu skradziono pieniądze. Trop okazuje się jednak fałszywy, ale Larysa jest przekonana, że Karetnikowa jest jakoś zamieszana w kradzież. Horodniczy Gołochwatow naciska na policmajstra, by jak najszybciej zakończyć śledztwo, ale działać tak, by żaden cień nie padł Karetnikową, którą naczelnik miasta rekomendował na godność przewodniczącej "Towarzystwa wspomagania uczestników kampanii tureckiej". Śledczy Parfionow zatrzymuje ślusarza Wasyla, kochanka pokojówki Karetnikowej, i metodami siłowymi oraz szantażem uzyskuje przyznanie się do winy. Larysa znajduje jednak świadków, którzy dają alibi tej parze. Wdzięczna pokojówka Katia wyjawia Larysie szczegóły z życia swojej pani, które okazują się pomocne dla rozwikłania obu zagadek. Starając się dowiedzieć czegoś o Pawle, Larysa prosi o wskazanie kogoś z jego bliskich przyjaciół. Z opowieści Nikołaja Krapilina, pijaka i szulera, wyłania się obraz narzeczonego, jakiego nie znała. Niedługo potem Larysa ustala, że w sakwie, którą znalazła w pobliżu otwartego sejfu, był tytoń do żucia. W Bogorodsku zamawia go tylko jeden klient...

Tajemnice miasteczka - odcinek 3

Za sprawą miejscowego dziennikarza Mirosławskiego, Larysa stała się osobą powszechnie znaną. Pod wpływem tej sławy pewna kobieta prosi ją o pomoc w poszukiwaniach zaginionego syna. Filip podejrzewany jest o romans z żoną pana Koływanowa, która również zniknęła. Anny Koływanowej szuka już policja na prośbę męża. Tuż przed jej zniknięciem małżonkowie kłócili się przy świadkach. Stało się to na przyjęciu u horodniczego, a w ten wieczór Anna miała na szyi kolię wielkiej wartości. Siostra żony horodniczego, Agłaja, którą swatano Lewickim, nie może znieść tego, jakie względy ten okazuje Larysie, i zagina partol na konkurentkę. W gimnazjum Larysa obiecuje Asi, że zostanie z nią po lekcjach i wytłumaczy, jak rozwiązywać zadania z matematyki. Filip Protasow w końcu się odnajduje i zostaje zatrzymany przez policję. Twierdzi, że miał romansu z Koływanową i w ogóle nigdy jej nie spotkał, ale zarówno śledczy, jak i Larysa, wiedzą że to nieprawda – widziano ich razem pod dworcem kolejowym. Na prośbę Anny dorożkarzy wypytuje Hipolit, który został stałym pomocnikiem detektyw w spódnicy.

Tajemnice miasteczka - odcinek 4

Na szyi Anny, wyłowionej ze stawu, nie ma cennej kolii. Wysiłki Anny koncentrują się na odnalezieniu fiakra, z którym Koływanowa odjechała spod dworca. Po tygodniu, na podłodze w sypialni Anny pokojówka znajduje pierścionek, który miała ona na palcu feralnego wieczora. To wskazuje, że jednak wróciła po kłótni do domu. Głównym podejrzanym staje się teraz mąż. Zagrożony aresztowaniem, Koływanow prosi Larysę, by została i jego pełnomocnikiem. Parfionow i Larysa jadą ponownie przesłuchać pokojówkę, by wyjaśnić, czy nie podrzuciła pierścionka. W drodze śledczy opowiada o zabójstwie przed lat, w które był zamieszany Paweł Biestużew. Larysa prosi udostępnienie jest akt sprawy. Na miejscu znajdują zwłoki pokojówki z roztrzaskaną głową. Świadkowie widzieli, jak domu wszedł Filip Protasow, zostaje on więc aresztowany. Podczas przesłuchania na policji Filip mówi coś, co daje Larysie do myślenia. Wychodzi z budynku mówiąc, że musi coś sprawdzić... W całym zamieszaniu Larysa zapomina o obietnicy pomocy Asi. Następnego dnia jednak przeprasza zawiedzioną dziewczynkę i korepetycje dochodzą do skutku. Agłaja spotyka się z Lewickim i stara się rzucić cień na konkurentkę.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE