Małgorzata Foremniak

i

Autor: AKPA Małgorzata Foremniak wróci do "Na dobre i na złe"?

Seriale

Szykuje się wielki powrót do "Na dobre i na złe"? Małgorzata Foremniak zabrała głos

2024-05-06 10:47

"Na dobre i na złe" to jeden z najdłużej emitowanych seriali w historii polskiej telewizji. Małgorzata Foremniak wcielała się w rolę doktor Zofii Stankiewicz-Burskiej w latach 1999-2012. Po latach pracy na planie zdecydowała się odejść z serialu. Teraz aktorka opowiedziała o kulisach pracy na planie oraz zabrała głos w sprawie ewentualnego powrotu do roli, która przyniosła jej popularność. Czy zobaczymy ją jeszcze w szpitalu w Leśnej Górze?

"Na dobre i na złe" to polski serial medyczno-obyczajowy, który od 1999 roku emitowany jest na antenie telewizyjnej Dwójki. Jego fabuła skupia się wokół losów zarówno zawodowych, jak i prywatnych lekarzy, którzy pracują w szpitalu w Leśnej Górze. Na przestrzeni lat w obsadzie zaszło wiele zmian, a z serialem pożegnało się wielu bohaterów, którzy na początku byli centralnymi postaciami fabuły. Ze swoimi rolami pożegnali się między innymi Artur Żmijewski (Jakub Burski) i Małgorzata Foremniak (Zofia Stankiewicz-Burska), którzy dzięki pracy w szpitalu w Leśnej Górze tworzyli nie tylko zgrany duet na sali operacyjnej, ale poczuli do siebie coś więcej i wzięli ślub.

Od Na dobre i na złe do Ojca Mateusza. Tak zmieniał się Artur Żmijewski!

Małgorzata Foremniak wróci do "Na dobre i na złe"? Aktorka zabrała głos

W momencie, kiedy Jakub i Zosia zdecydowali się na przeprowadzkę do Niemiec, widzowie byli zdruzgotani. Początkowo myśleli, że ich ulubieni bohaterowie powrócą po krótkiej przerwie, jednak zarówno Żmijewski, jak i Foremniak w 2012 roku zdecydowali się na dobre opuścić produkcję. Widzowie jednak nie tracą nadziei i nadal liczą, że ich wątek powróci jeszcze w serialu. Co na ten temat mówi wcielająca się w rolę anestezjolog doktor Zosi - Małgorzata Foremniak? Aktorka niedawno pojawiła się w porannym programie Telewizji Polskiej - "Pytanie na Śniadanie". W rozmowie z Aleksandrą Grysz wróciła pamięcią do czasu, kiedy pracowała na planie "Na dobre i na złe".

Pracowaliśmy po dwanaście godzin. Przychodziłam do domu, odpoczęłam trochę i uczyłam się kolejnych dziesięciu stron na pamięć dzień w dzień. Ale to był taki zapał - powiedziała aktorka.

Czy Małgorzata Foremniak zdecydowałaby się na powrót do serialu? Choć nie udzieliła stanowczej odpowiedzi, to jej słowa chyba nie pozostawiają złudzeń.

Myślę, że czasem zostawienie wspomnień, które są otwarte, jest lepsze niż spotkanie się z rzeczywistością - powiedziała Małgorzata Foremniak.

Myślicie, że istnieje szansa, że kiedyś jeszcze zobaczymy Zosię i Jakuba Burskich w "Na dobre i na złe"? Chcielibyście, aby ich wątek powrócił?