Szpital New Amsterdam w Stopklatce - kiedy i o której oglądać medyczny serial?

2021-11-10 21:01 Leon Pietrzak
Szpital New Amsterdam
Autor: Materiały prasowe Kino Polska

„Szpital New Amsterdam” szturmem podbił serca widzów na całym świecie. Każdy odcinek to ogromny zastrzyk inspiracji, emocji i wzruszeń. Kulisy pracy błyskotliwego lekarza Maxa Goodwina i jego zespołu, będzie można zobaczyć już niedługo w Stopklatce!

„Szpital New Amsterdam” to recepta na udany wieczór przed telewizorem. Serial jest adaptacją książki autorstwa Erica Manheimera „Dwunastu pacjentów” („Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital”). Produkcja skupia się wokół historii najstarszego szpitala w Stanach Zjednoczonych. Każdy odcinek to oddzielny, skomplikowany przypadek medyczny do rozwiązania.

Szpital New Amsterdam: Fabuła serialu

Serial ukazuje historię Maxa Goodwina (Ryan Eggold), nowego dyrektora medycznego New Amsterdam Medical Center, który pragnie przywrócić skostniałej placówce dawną chwałę. Mężczyzna dąży do zreformowania systemu niewydolnej, amerykańskiej opieki zdrowotnej. Pytanie „Jak mogę pomóc?” wielokrotnie wypowiadane przez głównego bohatera stało się motywem przewodnim serialu. Max i jego zespół na pierwszym miejscu stawiają bowiem dobro pacjentów – walczą nie tylko o zdrowie, ale także o ich prawa. Mężczyźnie zależy na tym, aby każdy otrzymał odpowiednią pomoc, bez względu na status społeczny, czy pochodzenie. Jego niespotykane metody, empatia i kontrowersyjne pomysły mają uzdrowić funkcjonowanie szpitala. Goodwin stopniowo realizuje swój szalony plan, przypominając współpracownikom, dlaczego zostali lekarzami i jaki jest cel tego zawodu.

Szpital New Amsterdam: gdzie oglądać, kiedy premiera?

W Stanach Zjednoczonych serial emitowany jest przez stację NBC od 2018 roku. Za produkcję odpowiadają Universal Television, Pico Creek Productions oraz Mount Moriah. W Polsce „Szpital New Amsterdam” po raz pierwszy dostępny będzie dla wszystkich. Premiera już 4 grudnia o godz. 18:00 w Stopklatce. Będzie można oglądać po dwa odcinki w każdą sobotę.

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE