Szogun: 2. sezon powstanie? Wiemy, czy możemy liczyć na kolejne odcinki w Disney+

i

Autor: Disney+ Szogun: 2. sezon powstanie? Wiemy, czy możemy liczyć na kolejne odcinki w Disney+

Popularne seriale

“Szōgun”: będzie 2. sezon? Mamy odpowiedź!

2024-05-17 13:20

“Szōgun” nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Popularność serialu na Disney+ przekonała twórców do realizacji... aż dwóch kolejnych sezonów. Kiedy godny następca “Gry o tron” powróci z nowymi odcinkami?

“Szōgun” już w dniu premiery został okrzyknięty jednym z najlepszych seriali ostatnich lat i drugą “Grą o tron” (choć jeden z twórców przyznał, że w jego ocenie lepszym porównaniem byłyby “Sukcesja” lub “House of Cards”). Z dużą popularnością i wyśmienitymi recenzjami wiąże się oczywiście ewentualna chęć kucia żelaza puki gorące i szybkie zamówienie kontynuacji. Czy w tym przypadku wchodzi to w grę? Wbrew wcześniejszym zapewnieniom twórców... owszem. 

SPRAWDŹ TEŻ: “Ród smoka”: Daemon zwróci się przeciwko Rhaenyrze? 2. sezon zwiastuje spore zmiany

“Szōgun” – 2. sezon powstanie. Ale to nie wszystko!

“Szōgun” to kolejna – bardzo udana – adaptacja bestsellerowej powieści Jamesa Clavella, która dość wiernie trzyma się pierwowzoru.

Doprowadziliśmy tę historię do końca książki i postawiliśmy kropkę na końcu zdania. Uwielbiamy zakończenie książki; to był jeden z powodów, dla których wiedzieliśmy, że chcemy to zrobić i zakończyliśmy dokładnie w tym miejscu – przyznał Justin Marks (jeden z showrunnerów) w rozmowie z The Hollywood Reporter.

Wygląda jednak na to, że popularność “Szōguna” zmieniła podejście twórców. Disney+ informuje bowiem, że prace nad nowymi odcinkami już ruszyły i będą aż dwa kolejne sezony. 

“Szōgun” jest najchętniej oglądanym serialem FX w historii na podstawie globalnej liczby godzin odtwarzania produkcji. Saga ma być kontynuowana – powstaną prawdopodobnie dwa dodatkowe sezony. Twórcy cieszącego się uznaniem krytyków serialu rozpoczynają prace nad jego kontynuacją. – czytamy w informacji prasowej. Przewidywana data premiery 2. sezonu nie jest jednak znana.

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Wszystko na ekranie to ściema. Niewidoczne efekty komputerowe w filmach| To Się Kręci #34