RÓD SMOKA: Daemon zwróci się przeciwko Rhaenyrze? Nowy zwiastun 2. sezonu zapowiada spore zmiany

i

Autor: Warner Bros. Discovery/ HBO RÓD SMOKA: Daemon zwróci się przeciwko Rhaenyrze? Nowy zwiastun 2. sezonu zapowiada spore zmiany

Premiera już za miesiąc

“Ród smoka”: Daemon zwróci się przeciwko Rhaenyrze? Nowy zwiastun 2. sezonu zapowiada spore zmiany

2024-05-14 18:25

Od premiery 2. sezonu “Rodu smoka” dzieli nas nieco ponad miesiąc, zatem platforma Max wytoczyła ciężkie działa i zaprezentowała zwiastun, który zdradza dużo (za dużo?) z fabuły. Gołym okiem widać, że książka poszła w odstawkę i twórcy snują tu własną opowieść – szykujcie się więc na potężne zmiany.

RÓD SMOKA – 2. sezon z kolejnym zwiastunem

Piep*zyć przyzwoitość, chcę zemsty – słowa króla Aegona, które słyszymy w nowym zwiastunie, doskonale oddają klimat książkowego konfliktu, ale miłośnicy “Ognia i krwi” niech się lepiej przygotują, bo “Ród smoka” wkracza w fazę bardzo luźnej adaptacji.

W zapowiedzi zaprezentowanej przez platformę Max widzimy wiele zdarzeń, które miały miejsce w książce (jak bitwa o Gawronie Gniazdo), ale także sporych odstępstw od pierwowzoru – Alicent wciąż jest zapłakaną wdową, która ewidentnie nie przewidziała konsekwencji swoich działań, atak na stolicę odbędzie się (chyba) nieco szybciej, a między Daemonem i Rhaenyrą pojawi się pewne… napięcie. W zwiastunie słyszymy, jak królowa pyta swego męża, czy akceptuje ją jako swoją królową i władczynię, po czym nie słyszymy odpowiedzi, lecz widzimy jej przerażoną minę – może to być oczywiście czysta manipulacja ze strony twórców, którzy chcą, by widzowie myśleli, że Książę Łotrzyk odwróci się od swej żony, ale po fikołkach fabularnych z 1. sezonu nikogo nie powinno specjalnie zdziwić, gdyby Ryan Condal zrobił z Daemona złola absolutnego chcącego pozbawić Rhaenyrę korony.

SPRAWDŹ TEŻ: “Ród smoka”: najbardziej znaczące odstępstwa od książki, które zmieniły wydźwięk opowieści o Tańcu Smoków

W zwiastunie widzimy też m.in. zamieszki w Królewskiej Przystani, Aegona dosiadającego Sunfyre’a, zajawkę walki między Meleys i Vhagar, oraz lepsze spojrzenie na Vermithora – ostatnie ujęcie przedstawia Rhaenyrę na tle gigantycznego, starego smoka, który niegdyś nosił na plecach króla Jaehaerysa I Targaryena, a w finale 1. sezonu grzecznie słuchał kołysanki, którą śpiewał mu Daemon. A i możemy też przyjrzeć się Creganowi Starkowi, czyli lordowi Winterfell, który uda się na Mur w towarzystwie księcia Jacaerysa.

RÓD SMOKA – 2. sezon już w czerwcu

Premiera pierwszego odcinka 2. sezonu “Rodu smoka” odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca w Max (które 11 czerwca zastąpi u nas HBO Max). W rolach głównych powrócą Emma D’Arcy jako królowa Rhaenyra Targaryen, Tom Glynn-Carney jako król Aegon II Targaryen, Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Olivia Cooke jako królowa wdowa Alicent Hightower, Ewan Mitchell jako książę Aemond Targaryen, Eve Best jako księżniczka Rhaenys Targaryen, Steve Toussaint jako lord Corlys Velaryon, Fabien Frankel jako sir Criston Cole oraz Rhys Ifans jako sir Otto Hightower.

SPRAWDŹ TEŻ: “Ród smoka”: w 2. sezonie czeka nas jednak lekki przeskok czasowy. Fani książki nie będą zachwyceni

“Ród smoka” czy “Gra o tron”? Rozpoznaj serial po cytacie

Pytanie 1 z 15
Any man who must say “I am the King” is no true king.
“Ród smoka” czy “Gra o tron”? Rozpoznaj serial po cytacie
WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)