Sylwester Latkowski - kim jest reżyser kontrowersyjnego dokumentu Nic się nie stało? Jakie filmy nakręcił?

2020-05-22 12:36
Sylwester Latkowski
Autor: VIPHOTO/East News

Od premiery filmu Nic się nie stało, która miała miejsce 20 maja 2020 roku, o Sylwestrze Latkowskim zrobiło się niezwykle głośno. Film dokumentalny, którego jest twórcą, wywołał prawdziwą medialną burzę, a coraz więcej osób zadaje sobie pytanie - kim jest Sylwester Latkowski i w jaki sposób związany jest z branżą filmową? Produkcja filmów to bowiem tylko jedna z działalności, z jakich zasłynął.

Sylwester Latkowski - kim jest reżyser kontrowersyjnego dokumentu Nic się nie stało? Jakie jeszcze filmy nakręcił? Latkowski słynie przede wszystkim z filmów dokumentalnych, jest jednak także autorem wielu publikacji, programów telewizyjnych, a także teledysków. Oprócz tego w latach 2013-2015 był redaktorem naczelnym tygodnika Wprost.

Sylwester Latkowski - kim jest? Jakie filmy nakręcił?

Sylwester Latkowski urodził się 13 lipca 1966 roku w Elblągu. Co ciekawe, mimo że na koncie ma 16 filmów, nie ma wykształcenia filmowego. Pod koniec lat 90. Latkowski trafił do więzienia, gdzie poznał zawodnika rugby Jakuba Szymańskiego. Ta znajomość zainspirowała go do nakręcenia filmu dokumentalnego To my, rugbiści, który ukazał się w 2000 roku. Do słynniejszych filmów Latkowskiego należą także Blokersi z 2001 roku, Klatka z 2003 roku czy Gwiazdor z 2002 roku, który ukazuje sylwetkę Michała Wiśniewskiego.

20 maja 2020 ukazał się film Latkowskiego Nic się nie stało. Jak czytamy w opisie filmu dostępnym na Vod.tvp.pl, jest to 'Film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego o pedofilii i hipokryzji w środowisku celebrytów'. Film wywołał ogromną burzę w mediach, a głos w jego sprawie zabrało wiele osób m.in. Kuba Wojewódzki, Grażyna Wolszczak czy Natalia Siwiec.
 

Kinowe hity, które trafią do internetu. Te filmy musisz obejrzeć! #zostańwdomu
NAJNOWSZE