Stulecie Winnych sezon 3, odc. 9: Ania jest bliska załamania nerwowego. Mania obawia się o Małgosię

2021-04-18 15:22 AW
Stulecie Winnych
Autor: Materiały TVP

Stulecie Winnych to serial realizowany na motywach bestsellerowej, trzytomowej sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Jest to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. W serialu pojawiają się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z naszej historii, kultury i sztuki.

Stulecie Winnych sezon 3, odc. 9: streszczenie. Co się wydarzy w kolejnym odcinku serialu? Wątkiem przewodnim są losy bliźniaczek, Ani i Mani Winnych, które rodzą się na początku I wojny światowej. Saga rodu Winnych jest też wnikliwym portret polskiego społeczeństwa, zmieniającego się wraz z rozwojem naszej państwowości.

Stulecie Winnych sezon 3, odc. 9: streszczenie

Ania jest bliska załamania nerwowego. Bardzo cierpi z powodu wyjazdu Ewy. Boli ją milczenie córki. Martwi się też o syna, który wyjechał na Wybrzeże, aby objąć stanowisko kierownika muzycznego teatru w Gdyni. Michał junior poznaje tam Agnieszkę, która pochodzi ze znanej rodziny stoczniowców Guzowskich. Porównuje ją do swojej rodziny gdzie tradycja, szacunek do pracy i uczciwość są najważniejszymi wartościami. W 1970 r. wybuchają w stoczni zamieszki. Wojsko strzela do robotników. Jasiek jest zrozpaczony wyjazdem żony i zdaje sobie sprawę jak bardzo kocha Lottę i Antosia. Władek w poczuciu winy namawia Jaśka, żeby walczył o swoją rodzinę. Kasia samotnie wychowuje Małgosię. Pomagają jej w tym rodzice. Ze zdolnej, pełnej radości dziewczyny Kasia zmieniła się w zgorzkniałą, nadużywającą alkoholu aktorkę, której nikt nie chce zatrudnić. Mania przytłoczona ciężarem odpowiedzialności za Małgosię, rozważa rezygnację z pracy. Emisja odcinka 9 zaplanowana jest na niedzielę 25 kwietnia.

Tureckie seriale, których nie było w Polsce
NAJNOWSZE