Stulecie Winnych - jak się skończy serial?

2021-04-20 20:18 Alicja Wójcik
Stulecie Winnych
Autor: Materiały prasowe TVP

Stulecie Winnych to jeden z największych hitów Telewizji Polskiej, który jest serialową adaptacją trzytomowej powieści Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. W 2019 roku w TVP emitowany był pierwszy sezon serialu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Widzów przed ekrany przyciągnęły nie tylko ciekawie napisane postaci, ale także połączenie losów fikcyjnych bohaterów z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi.

Stulecie Winnych - jak się skończy serial? Co się wydarzy w finałowych odcinkach produkcji? Jak na razie Telewizja Polska stworzyła trzy sezony serialu, które są ekranizacją pierwszego i drugiego tomu powieści Grabowskiej. Jak na razie nie ma oficjalnej informacji, że kolejna część również zostanie zekranizowana, jednak biorąc pod uwagę oglądalność serialu, możemy się spodziewać, że powstanie więcej odcinków Stulecia Winnych.

Stulecie Winnych - jak się skończy serial?

Trzeci tom powieści autorstwa Ałbeny Grabowskiej nosi tytuł Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli. Ukazał się w 2015 roku i jest zarazem ostatnią częścią serii. Jak czytamy w opisie na stronie zwierciadlo.pl, fabuła tej części powieści rozpoczyna się w 1971 roku. W położonym niedaleko Brwinowa Pruszkowie rodzą się kolejne bliźniaczki - Julia i Urszula, które są córkami Basi. Dziewczynki przyjaźnią się z Jeremim, chłopcem, który przychodzi na świat tego samego dnia, co one. Fabuła ostatniego tomu powieści porusza wiele współczesnych wydarzeń historycznych takich jak komunizm, śmierć Popiełuszki, Okrągły Stół, wybuch w Czarnobylu, a także rozwój kapitalizmu czy powstanie mafii pruszkowskiej. Losy Winnych sięgają aż do czasów współczesnych i kończą się w 2014 roku.

Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20
NAJNOWSZE