Stranger Things 5 zaskoczy widzów? Twórcy planują zrobić to z rozmachem!

2022-08-16 15:01 Leon Pietrzak
Stranger Things
Autor: Netflix

Piąty sezon Stranger Things będzie miał krótsze odcinki? Twórcy wypowiedzieli się na temat długości kolejnej odsłony serialu i przy okazji zapowiedzieli wielki finał. "Żaden z bohaterów nie może czuć się bezpiecznie, każdy może zostać uśmiercony".

Stranger Things 5 - co wydarzy się w ostatnim sezonie? Jeszcze przed premierą czwartej części potwierdzono, że powstanie kontynuacja. Netflix oficjalnie ogłosił, że piąty sezon będzie finałowym, chociaż plany były zupełnie inne. Odcinki, które są już za fanami Stranger Things, miały być ostatnimi. Ostatecznie tak się nie stało, ponieważ bracia Duffer stwierdzili, że potrzebują jeszcze jednej odsłony, by zakończyć to z rozmachem. Czy tak będzie? Zobaczymy. Oczekiwania na pewno są ogromne!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Seriale podobne do Stranger Things. Te produkcje mogą ci się spodobać

DOM Z PAPIERU ZA KULISAMI, KOREAŃSKIE MASKI I SERIAL O BERLINIE | To Się Kręci #9

Stranger Things sezon 5 - długość odcinków i epicki finał

Twórcy serialu nie spodziewali się, że czwarta część serii będzie miała tak długie odcinki. Potwierdzili, że w kontynuacji będą one zdecydowanie krótsze i nakręcone na wzór pierwszego sezonu. Najdłuższy ma być finałowy epizod, w którym zobaczymy mocne i zaskakujące zakończenie. Wiemy, że Vecna dopiero zacznie się rozkręcać i będzie pragnęła zemsty za wszelką cenę, a bohaterowie wrócą do Hawkins i oryginalna grupa znowu będzie razem. Scenarzyści podkreślają, że akcja rozpocznie się momentalnie i widzowie będą wrzuceni w wir wydarzeń praktycznie od początku. Nowe odcinki mają mieć tempo i dynamikę pierwszych epizodów, które mogliśmy oglądać w 2016 roku.

"Długość odcinków nie będzie tak ekstremalna w 5. sezonie. Próbujemy wrócić do prostoty z 1. sezonu, z większą skalą i możliwościami. Z wyjątkiem finału, który spodziewam się, że będzie dość ogromny. [...] Piąty sezon rozpocznie się od wciśnięcia gazu do dechy. Nie będziemy robić rozruchu. Nie ma czasu. Po tym, co wydarzyło w finale 4. sezonu, nie ma oczywiście miejsca na normalność. Po prostu od początku będziemy jechać 100 mil na godzinę [...] W kontynuacji wszyscy w końcu wracają. Wracają do siebie, wracają do Hawkins. Hopper wrócił do Hawkins. Oryginalna grupa znów jest razem, oryginalna grupa chłopców plus Jedenastka. Jest coś interesującego w ponownym spojrzeniu na niektóre dynamiki z 1. sezonu, tyle że na tak wielką skalę" - powiedział Matt Duffer

Sonda
Czy powinien powstać 6. sezon Stranger Things?

Stranger Things sezon 5 - kiedy nowe odcinki na Netflix?

Niestety na nowe odcinki będziemy musieli trochę poczekać. Serialowy Hopper w jednym z wywiadów wspomniał, że 5. sezon może wyjść nawet w połowie 2024 roku. Fanom jednak nie brakuje optymizmu i wierzą, że kontynuacja przyjdzie o wiele szybciej. Data premiery nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Więcej informacji dostaniemy zapewne w najbliższych miesiącach. Będziemy informować na bieżąco!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE