Ślub od pierwszego wejrzenia sezon 5: KTO PRZETRWAŁ? Znamy decyzje par!

2021-05-21 16:58 Alicja Wójcik
Ślub od pierwszego wejrzenia
Autor: Materiały Prasowe

Za nami kolejny, niezwykle burzliwy sezon Ślubu od pierwszego wejrzenia. Już po raz piąty dopasowane przez ekspertów pary miał szansę sprawdzić, czy uda im się znaleźć drugą swoją drugą połówkę w kontrowersyjnym eksperymencie. W dotychczasowych edycjach programu zdecydowana większość par po miesiącu decydowała się na rozwód. Co więcej, niektóre pary, którym udało się przetrwać, rozpadały się po jakimś czasie. Jak będzie tym razem?

Ślub od pierwszego wejrzenia sezon 5: kto przetrwał? Które pary zdecydowały się na rozwód, a które postanowiły pozostać w małżeństwach? To, jakie decyzje podejmą pary, nurtuje wszystkich fanów Ślubu od pierwszego wejrzenia. Mimo że finałowy odcinek w telewizji ma zostać wyemitowany dopiero w piątek 21 maja, na platformie Player trafił już tydzień wcześniej. 

Ślub od pierwszego wejrzenia sezon 5: KTO PRZETRWAŁ?

Ta edycja Ślubu od pierwszego wejrzenia była wyjątkowo emocjonująca. Fani programu przewidują, że największą szansę na pozostanie w małżeństwie mają Iza i Kamil. Najmniejszą widzowie dają Idze i Karolowi, którzy zaczęli bardzo dobrze, jednak z czasem pojawiały między nimi coraz większe zgrzyty. Sporą zagadką jest związek Laury i Maćka. Chociaż Maciek zdaje się być przekonany, że jest szczęśliwy z Laurą, ona nie wyrażała takiej pewności wobec swojego męża. Co powiedzą na spotkaniu z ekspertami? Poniżej zamieszczamy opis finałowego odcinka.

Odcinek rozpoczyna się od podsumowania małżeństwa Laury i Macieja. Ostatnie dwa dni przed podjęciem decyzji para spędziła osobno. Maciej przyznał, że to, co czuje do Laury, jest już czymś więcej niż przyjaźnią. Zauważył też, że mógł bardziej komunikować się z Laurą przez miesiąc, który spędzili razem. Laura z kolei powiedziała, że przeszkadza jej brak zdecydowania i pewności siebie Maćka. Przyznała też, czuje spokój, przemyślała dokładnie całą sytuację i podjęła decyzję.

Kolejną parą wymienioną w finale są Iga i Karol. To oni jako pierwsi spotkali się z ekspertami. Magdalena Chorzewska poprosiła, aby Iga wyszła. Karol przyznał, że czuje się źle - Iga go zraniła. Powiedziała mu przykre słowa, jednak Karol nie chciał powiedzieć jakie. Iga miała zarzucać mu m.in., że kłamie i jest osobą dwulicową. Karol wyznał, że Iga nagrywała rozmowy między nimi. Nie wrócił do swojego mieszkania, bo obawia się, że przyjdzie do niego Iga. Powiedział także, że czuł się przez nią zmanipulowany. Jako druga przed ekspertami wypowiadała się Iga - bez obecności Karola. Powiedziała, że nie zamierza mówić przed kamerami wszystkiego. Iga przyznała, że bez zapowiedzi pojechała do Karola i nie czuła, że to może być nieodpowiednie.

Kolejna para, która stanęła przed ekspertami, to Laura i Maciej. Laura powiedziała, że doświadczenie było duże i emocjonalne. Nie pojawiło się z jej strony uczucie, jednak ma dużo sympatii do Maćka. Laura podziękowała Maćkowi, że spędził z nią ten miesiąc. Powiedziała, że jest wartościowym człowiekiem i ma bardzo dużo zalet. Maciej również podziękował żonie - powiedział, że ten czas był dla niego bardzo pozytywny. Decyzją Maćka jest pozostanie w małżeństwie. Laura również zdecydowała, aby zostać w małżeństwie!

Przyszedł czas na pytanie o decyzję do Igi i Karola. Jako pierwsza wypowiadała się Iga - powiedziała, że myślała o decyzji aż do ostatniego momentu. Iga chce pozostać w małżeństwie. Karol powiedział, że na 100% chce wziąć rozwód!

Jako ostatni w finale pojawili się Iza i Kamil. Czas przed podjęciem decyzji również spędzili osobno. Zarówno Iza, jak i Kamil przyznali, że ten miesiąc był dla nich niesamowitym przeżyciem. Kamil powiedział, ze nie spodziewał się, iż spotka kogoś takiego jak Iza. Żona Kamila podziękowała mu za cały miesiąc, wspomnienia, a także za to, że uczynił jej dni bardziej kolorowymi. Kamil natomiast powiedział, że będzie cały czas pracował nad ich relacją. Zarówno decyzją Izy, jak i Kamila, jest pozostanie w małżeństwie!

Okazuje się, że Karol poprosił o rozmowę z ekspertem w dniu decyzji. Powiedział Piotrowi Mosakowi, że przez Igę czuł się przytłoczony - wiedział jednak, że nie może wybuchnąć, ponieważ czuł, że Iga wykorzysta jego słowa przeciwko niemu. Po miesiącu od decyzji twórcy programu odwiedzili Igę w jej mieszkaniu. Iga uważa, że nie była władcza - powiedziała, ze za każdym razem pytała Karola o zdanie. Przyznała jednak, że powiedziała Karolowi, że jest dwulicowy. On z kolei miał powiedzieć jej, że jest fałszywa. Powiedziała też, że obawia się, co wydarzy się po programie i chce wyjechać.

Laura i Maciek zamieszkali ze sobą na jakiś czas. Maciej miał wypadek samochodowy - mocno poharatał sobie czoło. Przyznał, że przed wypadkiem relacja między nimi osłabiła się. Po wypadku postarał się zawalczyć o Laurę jeszcze raz. Niestety - to, co między nimi było, skończyło się. Laura powiedziała, że jednak chce rozwodu zaledwie dwa tygodnie po podjęciu decyzji przy ekspertach. Przyznała, że uważała, że coś między nimi się zmieni, jednak oczekiwała zmian za szybko. Maciej zarzucił jej, że nie dała mu przestrzeni do zmiany. Powiedział, że Laura nie dała mu okazji, aby pokazać, że się zmienił. Maciej wyznał, że uważa Laurę za wartościową osobę i nie chciałby stracić z nią kontaktu mimo jej decyzji.

Miesiąc po podjęciu decyzji kamery programu zastały Izę na przygotowaniu imprezy urodzinowej dla Kamila. Iza powiedziała, że mają kryzys w małżeństwie. Przyznała, że nie ma między nimi bliskości fizycznej. Kamil powiedział, że nie widzieli się często, ponieważ obydwoje zachorowali i ich relacja nie posunęła się do przodu. Kamil również przyznał, że w jego małżeństwie z Izą jest kryzys. Iza jednak nie poddaje się - powiedziała, że nadal chce pracować nad relacją z Kamilem. Izabela i Kamil nadal są razem.

Sekrety serialu Promyk nadziei | ESKA XD - Hotplota #22
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE