Barbie/Shakira

i

Autor: Collection Christophel/East News; Vianney Le Caer/Invision/East News

ZE ŚWIATA

Shakira przejechała się po "Barbie". Nie gryzie się w język i wspomina o swoich dzieciach

2024-04-03 13:12

Film "Barbie" wywołał wiele szumu. I chociaż od premiery już trochę minęło, to temat produkcji Grety Gerwig wraca na tapet jak bumerang. Ekranowy hit spodobał się wielu osobom, bez dwóch zdań, ale nie brakowało również wielu krytyków. Teraz do tego drugiego grona dołączyła nawet sama Shakira.

"Barbie" wzbudziła wielkie kontrowersje, a na temat tego filmu wypowiadali się nie tylko widzowie, czy krytycy filmowi, ale również znani i lubiani. Szczególnie głośno było, kiedy to Bill Maher skrytykował film za promowanie nienawiści do mężczyzn i w tym temacie wykłócał się nawet z twórcą ścieżki dźwiękowej Markiem Ronsonem. I to tylko jeden przykład, bo takich oczywiście było o wiele więcej. Umówmy się, dzieło Grety Gerwig dzisiaj ma już całkiem niemałe grono krytyków. Co ciekawe, do tego grona dołącza teraz również Shakira.

Aktorzy, do których WSZYSCY stracili szacunek | To Się Kręci #32

Shakira krytykuje "Barbie". Ma rację?

Kolumbijska piosenkarka podzieliła się swoją opinią na temat filmu Grety Gerwig. Wspólnie ze swoimi dziećmi twierdzi, że "Barbie" stawia mężczyzn w niekorzystnym świetle i w pewnym sensie pozbawia ich męskości. Jej zdaniem zarówno kobiety i mężczyźni mają swoje różne role w społeczeństwie, ale ostatecznie się one uzupełniają. Nie podoba się jej wydźwięk tej produkcji i jest zdania, że tworząc tak kasową produkcję, nie można zapominać o tak istotnych sprawach.

Moi synowie totalnie znienawidzili ten film. Mieli poczucie, że są pozbawiani męskości. I się z nimi zgadzam. Wychowuję dwóch chłopaków. Chcę, żeby szanowali kobiety, ale mieli też poczucie sprawczości. Popkultura powinna wzmacnia pozycję kobiet, ale jednocześnie nie obrabowywać mężczyzn z możliwości bycia mężczyznami, pozwalać im chronić i zapewniać byt. Myślę, że kobiety powinny mieć wszystkie narzędzia i zaufanie od społeczeństwa, by robić, co chcą, ale jednocześnie nie powinny tracić swojej istoty, swojej kobiecości. Uzupełniamy się z mężczyznami i nie powinniśmy tego zatracić." - powiedziała w wywiadzie dla Allure