Netflix

Pierwsza część została zmasakrowana, druga zapowiada się widowiskowo. “Rebel Moon” jeszcze wstanie z kolan? (WIDEO)

2024-03-19 11:36

“Rebel Moon” wraca w drugiej odsłonie, o podtytule “Zadająca rany”, i wygląda na to, że tym razem czeka nas znacznie więcej akcji i… jeszcze więcej slow motion. Czy nowe uniwersum Zacka Snydera da się jeszcze ocalić?

“Rebel Moon – część 2: Zadająca rany” już wkrótce na Netfliksie. Co zobaczymy w kontynuacji filmy Snydera?

“Rebel Moon” to długo i pompatycznie zapowiadane widowisko Zacka Snydera (“300”, “Liga sprawiedliwości”), nad którym filmowiec pracował od wielu lat i które podejrzanie mocno przypomina “Gwiezdne wojny” i kilka innych klasyków ze styku fantasy i science fiction. Pierwsza odsłona, która otworzyła przed nami nowe uniwersum, ukazała się pod koniec ubiegłego roku i, mówiąc delikatnie, nie zachwyciła odbiorców. Krytycy się po niej przejechali, a widzowie wcale nie byli łaskawsi – choć oczywiście nie zabrakło zachwytów ze strony zagorzałych miłośników snyderowskiego sznytu.

“Dziecko ognia” to 100% Zacka Snydera w Zacku Snyderze. Take it or leave it. (…) to taki zlepek wszystkiego, co znamy z innych produkcji fantasy i science fiction. (…) Jeśli zatem odrzucimy na bok wygórowane oczekiwania i spojrzymy na “Rebel Moon” nie jak na pretendenta do dzieła przełomowego, a ody do tego, co już było, to możemy się naprawdę nieźle bawić – pisaliśmy w naszej recenzji.

SPRAWDŹ TEŻ: Gwiazdor “Rebel Moon” mógł zagrać w “Gwiezdnych wojnach”! Byłby lepszym Anakinem?

Słabe opinie nie zniechęciły oczywiście ani Zacka Snydera, ani Netfliksa (zwłaszcza, że film przyciągnął sporą publikę) i zapowiedziano zarówno wersję reżyserką “Dziecka ognia”, jak i sequel zatytułowany “Rebel Moon – część 2: Zadająca rany”. Teraz zaś do sieci trafił pełny zwiastun.

W oficjalnym opisie fabuły czytamy: “Rebel Moon – część 2: Zadająca rany” to kontynuacja epickiej sagi Kory i ocalałych żołnierzy gotowych na najwyższe poświęcenia. Szykują się oni do walki obok dzielnych mieszkańców Veldt w obronie ich niegdyś spokojnej wioski, a teraz nowej ojczyzny tych, którzy stracili własne w walce z Macierzą. Tuż przed starciem z wrogiem żołnierze muszą zmierzyć się jeszcze z prawdami o własnej przeszłości, które ujawniają powody, jakie pchnęły ich do walki. Kiedy brutalne imperium z całą mocą uderza w rodzącą się rebelię, zadzierzgują się nierozerwalne więzi, objawiają się bohaterowie i rodzą się legendy.

“Rebel Moon – część 2: Zadająca rany” – kiedy premiera na Netfliksie?

Za reżyserię odpowiada oczywiście Zack Snyder, który wraz z Shayem Hattenem napisał też scenariusz. W rolach głównych powrócą zaś:

  • Sofia Boutella jako Kora,
  • Ed Skrein jako Atticus Noble,
  • Michiel Huisman jako Gunnar,
  • Djimon Hounsou jako Generał Titus,
  • Doona Bae jako Nemesis,
  • Ray Fisher jako Bloodaxe,
  • Staz Nair jako Tarak,
  • Anthony Hopkins w roli narratora.

Na obecną chwilę nie wiemy, czy Charlie Hunnam pojawi się znów jako Kai. Przekonamy się 19 kwietnia, kiedy to “Rebel Moon – część 2: Zadająca rany” zawita w ofercie Netfliksa.

Najlepsze filmy science fiction w dziejach kina. TOP 5 produkcji, które każdy powinien znać

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man
Ed Skrein i Sofia Boutella: Zack Snyder to marzenie każdego aktora? Rozmawiamy z główną obsadą “Rebel Moon”