Radek Pestka - jak potoczyła się jego kariera po wygranej w Top Model?

2020-11-23 13:33 AW
Radek Pestka
Autor: VIPHOTO/East News

Program Top Model, który zadebiutował na antenie TVN w 2010 roku z założenia ma pomóc amatorom postawić pierwsze kroki w modelingu i otworzyć im drzwi do kariery w świecie mody. Część uczestników, nie tylko spośród osób, które wygrały program, rzeczywiście wykorzystuje tę szansę, podpisuje kontrakt z agencją modelingową i rozpoczyna pracę w branży. Jaką drogę objął i czym zajmuje się obecnie Radek Pestka, który zwyciężył piątą edycję Top Model w 2015 roku?

Radek Pestka - co dziś robi zwycięzca Top Model i jak potoczyła się jego dalsza kariera? Radek był pierwszym mężczyzną, któremu udało się wygrać program. W finale zmierzył się z Karoliną Pisarek i Jakobem Koselem, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Od zwycięstwa Pestki minęło już pięć lat - czym zajmuje się obecnie?

Radek Pestka - co dziś robi zwycięzca Top Model?

Choć zwycięstwo w Top Model zapewnia kontrakt z agencją i otwiera drzwi do kariery w zawodzie modela, uczestnicy programu mają bardzo różny pomysł na siebie. Radek Pestka od początku podkreślał, że nie zamierza podjąć pracy w tym zawodzie. Zwycięzca piątej edycji Top Model postanowił zostać blogerem i skupić się na rozwijaniu swoich kanałów w mediach społecznościowych. Decyzja Radka spotkała się ze sporą krytyką m.in. ze strony Joanny Krupy i Michała Piróga. W 2016 roku w rozmowie z se.pl jurorka przyznała, ze jest wkurzona jego postawą i wolałaby widzieć w programie ludzi, którzy nie planują zostać celebrytami. Z kolei Piróg powiedział serwisowi wideoportal.pl, że jest rozczarowany Radkiem, który jego zdaniem zmarnował swoją szansę.

W 2018 roku Radek Pestka był gościem na youtube'owym kanale Aleksandry Żuraw. Aleksandra pytała Radka m.in o podłoże jego decyzji. Pestka przyznał, że prowadzenie bloga modowego od zawsze było jego pasją i uznał, że z tego ma więcej korzyści. Powiedział też, że ludzie nie do końca rozumieją to, że jeśli na blogu pozuje w przygotowanych przez siebie stylizacjach, to jednocześnie jest też modelem. Pestka zaznaczył, że zdarza mu się też brać udział w sesjach zdjęciowych, jednak dosyć rzadko. Mimo że od czasu programu kariera Pestki jako influencera rozwijała się dobrze, nie udało mu się uniknąć skandalu. W 2016 roku na Snapchacie pojawiło się zdjęcie prącia modela, które, jak później wyjaśniał, miało być przeznaczone dla bliskiej osoby i wysłane w prywatnej wiadomości. Od tej wpadki minęło już sporo czasu i, jak można wywnioskować, nie odbiła się ona mocno na kontraktach reklamowych Pestki. Obecnie Radek cały czas jest bardzo aktywny na Instagramie, a jego profil obserwuje ponad 200 tys. osób. Z informacji na Instagramie można wywnioskować, że Radek jest związany z agencją Embassy Models. W 2018 roku zwycięzca Top Model założył także konto na YouTubie, jednak jak na razie udało mu się zdobyć jedynie 11 tys. subskrybcji.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce
NAJNOWSZE