Quentin Tarantino zdementował informacje o swoim ostatnim filmie. O czym NIE opowie “The Movie Critic”?

i

Autor: AKPA Quentin Tarantino zdementował informacje o swoim ostatnim filmie. O czym NIE opowie “The Movie Critic”?

Głośne filmy

Quentin Tarantino zdementował informacje o swoim ostatnim filmie. O czym NIE opowie “The Movie Critic”?

2023-03-31 20:41

Quentin Tarantino już wkrótce zejdzie ze sceny, a przynajmniej jako reżyser. Nad jego ostatnim filmem spekulowano od lat i łączono go nawet z uniwersum “Star Treka”. Ostatnio media obiegła jednak wieść, oparta na przeciekach, że 10. dziełem twórcy “Pulp Ficton” będzie “The Movie Critic”, oparty na historii jednej z najbardziej wpływowych krytyczek filmowych w dziejach.

Główny zainteresowany postanowił wreszcie odnieść się do tych rewelacji. Większość z nich potwierdził, lecz jedną, kluczową, zdementował.

Quentin Tarantino zdementował informacje o swoim ostatnim filmie. O czym NIE opowie “The Movie Critic”?

Jego ostatni film rzeczywiście nosi tytuł “The Movie Critic”, a jego akcja rozegra się pod koniec lat 70. – konkretnie w 1977 roku, który był przełomowy dla branży filmowej. Na wielkim ekranie zawitały wówczas pierwsze “Gwiezdne wojny”, a filmowcy, którzy dziś są ikonami, jak Steven Spielberg, Martin Scorsese i Francis Ford Coppola, zaczynali wyrabiać sobie markę.

Główną bohaterką “The Movie Critic” nie będzie jednak Pauline Kael. Wypowiedź Tarantino, który zaprzeczył takowym informacjom, sprawiło, iż zaczęto spekulować nad inny scenariuszem – że ostatnie dzieło wirtuoza współczesnego kina pójdzie w ślady “Imperium światła” i “Fabelmanów”, kreśląc nam opowieść o rodzącej się miłości do kina. Czy to okaże się prawdą? Przekonamy się w przyszłości.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE