Prosta historia o miłości (2010) KINO

2010-11-16 22:34
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Historia o miłości - nie do końca taka prosta:-))

Reżyserski debiut Arkadiusza Jakubika rozgrywa się na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest, jak w tytule, prosta historia miłosna. Jednak równolegle z nią i na tych samych prawach istnieje rzeczywistość tworzenia filmu.

Dwoje scenarzystów - On i Ona, podczas podróży pociągiem wymyśla scenariusz „prostej historii o miłości”. Na początku bohaterowie ich historii funkcjonują w sali prób, z umowną scenografią plenerów i wnętrz, by wreszcie przesiąść się do prawdziwego pociągu.

Widzimy zagubioną kobietę - Martę, pewnego siebie mężczyznę - Aleksa i ich przypadkowe spotkanie, w które niespodziewanie ingeruje reżyser - Patryk.

Jesteśmy w pociągu na planie filmowym. Historia odwraca się o 180 stopni, postacie zyskują nową tożsamość. Marta jest uznaną aktorką i partnerką Patryka, Aleks debiutuje w filmie. Z każdą sceną obserwujemy rodzącą się namiętność między Martą a Aleksem, ale nie wiemy czy „filmową”, czy „realną”.

Te dwa plany przeplatają się wzajemnie i uzupełniają. To konstrukcja rozrywana retrospekcjami i ingerencjami scenarzystów. Oni wymyślają fabularny trójkąt i stawiają swoich bohaterów (również i siebie) w sytuacjach zdrady, kłamstw, rozstań i namiętności.

To film o miłości i o opowiadaniu o miłości. Film, w którym bohaterowie są niepewni i głodni prawdziwych uczuć, aż po zaskakujący finał, w którym każdy z nich odnajduje swój cel i tożsamość.

Prosta historia o miłości (2010, Polska, 80 minut)
Premiera: 25 maja 2010 Świat, 19 listopada 2010 Polska.

Reżyseria: Arkadiusz Jakubik
Obsada: Magdalena Popławska, Rafał Maćkowiak, Bartłomiej Topa, Andrzej Andrzejewski, Henryk Gołębiewski, Arkadiusz Jakubik, Edyta OlszówkaGrupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE