Celebrity Splash

i

Autor: Jakub Walczak/REPORTER/East News

Programy z udziałem celebrytów, o których pewnie zdążyliście już zapomnieć

2020-07-07 13:42

Taniec z gwiazdami, który w polskiej telewizji zadebiutował w 2005 roku, bez dwóch zdań okazał się przełomowy. Bardzo szybko okazało się, że widzowie uwielbiają nie tylko programy związane z tańcem, ale przede wszystkim takie, w których mogą zobaczyć osoby z pierwszych stron gazet w niecodziennych sytuacjach - na przykład na tanecznym parkiecie.

Programy z udziałem celebrytów w polskiej telewizji - pamiętacie je jeszcze? Na fali popularności Tańca z gwiazdami nowe programy ze znanymi osobami powstawały jak grzyby po deszczu. Bardzo szybko mogliśmy zobaczyć nie tylko, jak tańczą, ale także jak śpiewają, jeżdżą na łyżwach czy nawet - jak skaczą do wody.

Celebrity Splash!

W tym programie Otylia Jędrzejczak, Tomasz Zimoch oraz Danuta Stenka oceniali, jak gwiazdy radzą sobie ze skokami do wody. Program emitowany był w Polsacie w 2015 roku, a udział wzięli w nim m.in. Adam Kraśko z Rolnik szuka żony, Ilona Felicjańska, Radek Liszewski czy Przemysław Saleta.

Gwiazdy tańczą na lodzie

Pierwsza edycja tego, emitowanego w TVP2 programu, ukazała się w 2007 roku. Show, w którym celebryci sparowani z zawodowymi łyżwiarzami figurowymi prezentowali układy taneczne na lodzie, liczyło w sumie 3 edycje. W programie udział wzięli m.in. Rafał Mroczek, Zygmunt Chajzer, Jola Rutowicz, Aleksandra Szwed czy Robert Rozmus, jednak największą gwiazdą była zasiadająca w jury Doda.

QUIZ. Czy Krzysztof Ibisz prowadził TEN program? O komplet może nie być łatwo

Pytanie 1 z 15
Czy Krzysztof Ibisz prowadził program "Czar Par"?

Gwiezdny cyrk

W tym programie Polsatu, który doczekał się tylko jednego sezonu w 2008 roku, uczestnicy wykonywali zadania przygotowywane przez prawdziwych cyrkowców. Gwiezdny cyrk spotkał się z dużym sprzeciwem obrońców praw zwierząt. Uczestnikami tego show byli m.in. Anna Powierza, Marek Siudym, Szymon Wydra czy Grażyna Wolszczak.

Oni znikną z "M jak miłość"! Wielkie zmiany w serialu

Jak oni śpiewają

Program ten emitowany był na Polsacie od 2007 do 2009 roku. Jego zasady były niezwykle proste - co tydzień znane osoby wykonywały wybrany częściowo przez jury, częściowo przez publiczność utwór. Show w Polsacie doczekało się aż 6 edycji, w których udział brali m.in. Marzena Kipiel-Sztuka, Agnieszka Włodarczyk, Natasza Urbańska, Joanna Liszowska, Robert Kudelski czy Bożena Dykiel. Co ciekawe, program na bazie tego samego formatu wrócił do polskiej telewizji w 2020 pod nazwą Star Voice. Gwiazdy mają głos.