Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

i

Autor: Materiały promocyjne

IGRZYSKA ŚMIERCI

Prequel "Igrzysk Śmierci" z datą premiery. Niektóre sceny filmu powstawały w Polsce!

2023-03-28 13:55

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" trafi na wielkie ekrany jeszcze w 2023 roku! Twórcy sięgnęli po kolejną powieść Suzanne Collins, a efekty ich pracy będziemy mogli podziwiać już jesienią. Co ciekawe, niektóre sceny filmu powstawały również w Polsce!

Prequel Igrzysk Śmierci nadchodzi i wszystko wskazuje na to, że widzowie jeszcze w tym roku będą mogli zapoznać się z tytułem. "Balla ptaków i węży" to kolejny film w tym uniwersum, który również opiera się na powieści od pisarki Suzanne Collins. Oczekiwania fanów pierwowzoru są ogromne, chociaż warto podkreślić, że pierwsza zapowiedź nadchodzącego projektu przyjęła się bardzo dobrze. Co jeszcze warto wiedzieć o nowym prequelu, kogo zobaczymy w obsadzie i kiedy zadebiutuje na kinowych ekranach? Oto wszystkie najważniejsze informacje na temat tej produkcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Klaun Pennywise powróci i znowu będzie straszyć. Szykuje się niezwykle krwawy prequel!

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży - obsada, data premiery

Na stanowisku reżysera zasiadł Francis Lawrence, który ma na swoim koncie "Krainę snów", "See", głośną "Czerwoną jaskółkę", "Jestem legendą" oraz "W pierścieniu ognia" i "Kosogłos" - tytuły, które również należą do świata Igrzysk Śmierci. W głównej roli Lucy Gray pojawi się Rachel Zegler ("West Side Story"), a obok niej pojawi się na ekranie Tom Blyth ("Billy the Kid"). Aktor wcieli się w Coriolanusa Snowa. Obsada zapowiada się ciekawie, bo obok tej dwójki zobaczymy także: Violę Davis, Josha Andresa Riverę, Jasona Schwartzmana, Huntera Schafera i Petera Dinklage'a. Film "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" pojawi się w kinach 17 listopada 2023 r.

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?

Nowe "Igrzyska Śmierci" powstały w Polsce

Film kręcono w naszym kraju, ale również w kilku innych państwach, więc to oczywiście nie jest tak, że wszystkie sceny były nagrywane w Polsce. Czy w finalnej wersji montażu uda nam się jednak zobaczyć znane miejsca? Szanse są ogromne. Przypomnijmy, że latem 2022 roku ekipa filmowa zawitała do Wrocławia. Odtwórczyni głównej roli, Rachel Zegler, pochwaliła się wtedy nawet kilkoma zdjęciami na tle polskich budynków. Gwiazdy filmu były widziane, m.in. w Hali Stulecia i okolicach. Ciekawe, czy w produkcji pojawi się jeszcze jakiś polski smaczek. Przekonamy się o tym zapewne jesienią. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalną zapowiedzią.