Predators

2010-11-15 10:58
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Oto najniebezpieczniejsi zabójcy na naszej planecie...ale to nie jest nasza planeta...

Robert Rodriguez prezentuje „Predators” – kolejny rozdział sagi o tajemniczym łowcy z innej planety. Film wyreżyserował Nimrod Antal, a główną rolę zagrał Adrien Brody – wcielił się w Royce’a, najemnika dowodzącego elitarną grupą żołnierzy, którzy uświadamiają sobie, że zostali zesłani na obcą planetę na żer. W jej skład wchodzą najemnicy, członkowie jakuzy, skazańcy, członkowie szwadronów śmierci. Ludzie, którzy byli agresorami stają się ofiarami wystawionymi na pastwę Predatorów…

Twórcy postawili sobie za cel stworzenie Predatorów, które dorównają tym z pierwszej części filmu. „Kosmici elektryzowali widzów. Byli czymś więcej, niż tylko potworami. Budzili strach nie do opisania. Aktorzy musieli wiarygodnie pokazać lęk przed obcymi, a owi obcy mieć osobowość. To nie są zwykli kosmici lecz pełnoprawne postaci.” – mówi Rodriguez.

Nad Predatorami pracowała grupa artystów i techników pod kierownictwem Grega Nicotero i Howarda Bergera z KNB Effects Group, Inc. „Byliśmy zachwyceni propozycją pracy przy tym filmie. Mieliśmy stworzyć tytułowych Predatorów!” – mówi Nicotero.

Kiedy ludzie trafiają na obcą planetę odkrywają, że Predatorzy bardzo się rozwinęli. W oparciu o klasycznych Predatorów, spece z KNB stworzyli postaci Dog Handlera, Falconera i Mr. Blacka. Są więksi i bardziej niebezpieczni od obcych z filmu z 1987 roku. Widzowie zobaczą też nowych bohaterów – m.in. Ram Runnera i psy używane przez Predatorów podczas polowań.


Predators (akcja, s-f, thriller, USA, 2010, 107 min)
premiera kino: 16 lipca 2010 (Polska) 2010-07-16 7 lipca 2010 (Świat)
premiera DVD/Blu-ray: 15/16 listopada 2010

reżyseria: Nimrod Antal
obsada: Adrien Brody, Topher Grace, Danny Trejo, Laurence Fishburne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE