Pozłacany Wiek już na HBO GO. O czym jest serial? Ile odcinków?

2022-01-26 11:20 Leon Pietrzak
Pozłacany wiek
Autor: Materiały prasowe

Pozłacany wiek to kostiumowy serial twórcy Downton Abbey, który można oglądać już w serwisie HBO GO. Nowa produkcja opowiada o amerykańskim czasie wielkich fortun – tych zdobytych i utraconych. Kiedy oglądać nowe odcinki? Kto występuje w serialu?

Pozłacany wiek na HBO GO - nowe odcinki, obsada, o czym jest? Amerykański pozłacany wiek był okresem ogromnych przemian gospodarczych i idących za nimi konfliktów, tworzących się między tymi, którzy woleli stare, sprawdzone podejściem a zwolennikami zupełnie nowych systemów i rozwiązań. To był też czas wielkich fortun – tych zdobytych i utraconych. Twórcą serialu "Pozłacany wiek" jest Julian Fellowes (Downton Abbey), który pełni obowiązki scenarzysty i producenta wykonawczego. Pierwszy odcinek jest dostępny już na platformie HBO GO.

Pozłacany wiek - o czym jest serial? 

W głównych rolach pojawiają się Cynthia Nixon i Christine Baranski. Akcja serialu rozpoczyna na tle tej transformacji, w 1882 roku, gdy po śmierci ojca młoda Brook (Louisa Jacobson) przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami Agnes van Rhijn (Christine Baranski) oraz Adą Brook (Cynthia Nixon). Spędzając czas w towarzystwie Peggy Scott (Denée Benton), początkującej pisarki, która szuka pretekstu, aby zacząć wszystko od nowa, Marian przypadkowo zostaje uwikłana konflikt między jedną z ciotek, dziedziczką starej fortuny, a jej bogatymi sąsiadami - bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną - Georgem (Morgan Spector) i Berthą Russellami (Carrie Coon). Czy w świecie stojącym u progu nowoczesności Marian dostosuje się do obowiązujących reguł społecznych, czy będzie jednak szukać swojej własnej drogi?

Sonda
Czy lubisz seriale w stylu "Pozłacany wiek"?

Pozłacany wiek - ile odcinków?

Pierwszy odcinek serialu HBO Pozłacany wiek (ang. The Gilded Age) jest już dostępny w HBO GO. Serial liczy łącznie 9 odcinków, które planowo mają pojawiać się w każdy wtorek. Drugi epizod serialu będzie dostępny na platformie 1 lutego, a trzeci 8 lutego. 

TOP 5 SERIALI o Miłości [Kozacka miłość, Elif, Więzień miłości] | ESKA XD - Hotplota #37
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE