Powrót do tamtych dni - film Konrada Aksinowicza na festiwalu w Tallinie! Kiedy premiera?

2021-10-21 15:47 Adrian Rybak
Powrót do tamtych dni
Autor: Kino Świat

Powrót do tamtych dni to wyjątkowy list miłosny do lat 90-tych doceniony zagranicą. Nowy film pojawi się w prestiżowym konkursie Just Film 21. Festiwalu Black Nights w Tallinie! Film Konrada Aksinowicza wkrótce pojawi się także w kinach. Kiedy będzie można go obejrzeć? O czym jest produkcja? Kto w niej gra?

Powrót do tamtych dni w reżyserii Konrada Aksinowicza został już dostrzeżony przez komisję selekcyjną Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, która uwzględniła go w gronie 16 tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego wrześniowej imprezy. Teraz produkcja została również doceniona przez Estończyków, bowiem zakwalifikowała się do konkursu Just Film w ramach Black Nights Film Festival w Tallinie. Historia imprezy sięga 1997 roku. Od tego czasu Tallinn Black Nights Film Festival stał się jednym z największych w Europie Północnej i najbardziej popularną platformą branżową regionu, goszcząc ponad 1000 gości i delegatów branżowych oraz ponad 160 dziennikarzy. Festiwal wyświetla około 250 filmów fabularnych oraz ponad 300 filmów krótkometrażowych i animacji, a corocznie odwiedza go 80 000 osób. Wraz z takimi festiwalami jak Berlinale, Cannes, Wenecja czy Locarno, zalicza się do grupy międzynarodowych festiwali konkursowych (dawniej kategoria A). Just Film to jedna z sekcji tallińskiej imprezy – konkurs poświęcony jest filmom o problemach dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja Black Nights Film Festival odbędzie się od 12 do 28 listopada.

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Powrót do tamtych dni - premiera, obsada

Powrót do tamtych dni już wkrótce pojawi się w kinach. Widzowie będą mogli udać się na seans już 10 grudnia. To dobra propozycja dla fanów filmów pełnych gwiazd. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza pojawili się między innymi Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Powrót do tamtych dni - fabuła

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno? 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE