Polskie wersje zagranicznych seriali. Były lepsze od oryginałów?

2022-05-01 14:48

Które popularne polskie seriale to w rzeczywistości remake'i zagranicznych produkcji? Czy polskim tytułom udało się dorównać oryginałom, a może nawet je przebić? Sprawdziliśmy!

Remake to słowo cieszące się w ostatnich latach olbrzymią popularnością. Filmowi i serialowi twórcy z uwielbieniem sięgają bowiem po stare, znane już formaty i przedstawiają je w nowej, odświeżonej wersji. Czasem mamy do czynienia z zaledwie luźną inspiracją i znaczącym odejściem od materiału źródłowego, a czasem z kopią w skali niemalże 1:1.

Ciekawi was, które popularne polskie seriale wcale nie są oryginalnymi pomysłami, a zwyczajnie nowymi wersjami zagranicznych produkcji?

ZOBACZ TAKŻE: Polskie seriale, których nie musimy się wstydzić. TOP10 tytułów, które zachwyciły cały świat!

Polskie wersje zagranicznych seriali - lepsze od oryginałów?

Wielu z was może nie zdawać sobie z tego sprawy, ale naprawdę sporo uznanych, a nawet kultowych produkcji to remake'i. Weźmy chociażby "Euforię" - wielki hit HBO, który w rzeczywistości jest amerykańską wersją izraelskiego serialu o tym samym tytule. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku "Człowieka z blizną", czy kultowego horroru "The Ring". Zdziwieni? To teraz zapnijcie pasy, bo prawdziwe zaskoczenie dopiero przed wami!

W poniższej galerii znajdziecie 5 tytułów turbopopularnych seriali znad Wisły, które w rzeczywistości są polskimi wersjami zagranicznych produkcji.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie seriale, które nie były kręcone w Warszawie. Wyszło o wiele lepiej niż w stolicy

Sonda
Lubisz oglądać polskie seriale?