Polski serial walczy o prestiżową nagrodę ze Squid Game i Lupinem! Czy ma jakiekolwiek szanse?

2021-12-02 20:26 Leon Pietrzak
Król
Autor: Materiały prasowe Canal+

Polski serial "Król" zawalczy o prestiżową nagrodę dla najlepszego nieanglojęzycznego serialu. Wśród finalistów znalazł się również francuski "Lupin" i koreański "Squid Game". Czy polska produkcja ma jakiekolwiek szanse na wygraną?

Polski serial walczy o prestiżową nagrodę. Czy wygra ze Squid Game i Lupinem? Brytyjski finał C21's International Drama Awards odbędzie się w czwartek 2 grudnia o godzinie 18:00. To właśnie wtedy poznamy wszystkich zwycięzców. Polska produkcja Canal+ znalazła się wśród nominowanych w kategorii "Najlepszy serial nieanglojęzyczny". Konkurencja jest ogromna, a szansę na wygraną mają również wielkie tytuły Netfliksa. Kto jeszcze konkuruje z polskim "Królem"?

Gala C21's International Drama Awards - wszystkie nominacje

O międzynarodową nagrodę dla najlepszego nieanglojęzycznego serialu zawalczy aż pięć filmowych produkcji. "Król" jest wśród nominowanych, ale pojawia się pod inną nazwą - "The King of Warsaw". Zmierzy się z największymi, bo w nominacjach znalazł się również: koreański Squid Game, francuski Lupin, Terapia oraz turecki Ethos. To wszystkie seriale w tej kategorii, których jest oczywiście więcej. Pojawią się również aktorzy z "Sex Education" oraz bohaterka "Gambitu Królowej". Finalistów można zobaczyć tutaj.

Sonda
Czy "Król" ma szansę zdobyć międzynarodową nagrodę?

Król - o czym jest? Czy ma szanse na wygraną?

Serial w reżyserii Jana Matuszyńskiego zbiera całkiem pozytywne recenzje. Historia przedstawiona w serialu jest oparta na powieści Szczepana Twardocha, a swoją premierę miała w listopadzie 2021 roku. Fabuła "Króla" jest osadzona w Warszawie w 1937 roku. To gangsterska opowieść o przemocy, żądzy władzy i dążeniu do jej utrzymania za wszelką cenę. Genialna kreacja i znakomita obsada, w której znaleźli się, m.in. Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska, Borys Szyc, Lena Góra i Andrzej Seweryn. Serial nie cieszył się tak wielkim zainteresowaniem na świecie, jak jego konkurenci. Mimo wszystko, ma szansę wygrać nagrodę. "Król" nie bez powodu znalazł się w takim towarzystwie.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE