'Polski Harry Potter' to przyjaciel Taco Hemingwaya! Aktor z dubbingu jest współtwórcą klipu do '6 zer'

2020-09-25 14:06 AW
Harry Potter
Autor: Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Saga o Harrym Potterze to popkulturowy fenomen, a na historii 'chłopca, który przeżył' dorastają już kolejne pokolenia młodych widzów i czytelników. Mimo że nowe filmy o młodym czarodzieju nie ukazują się już niemal od 10 lat, cały czas powtarzane są w telewizji i za każdym razem cieszą się rekordową oglądalnością. Okazuje się też, że Harry Potter skrywa przed nami jeszcze wiele niespodzianek!

Aktor dubbingujący Harry'ego Pottera w polskiej wersji filmów to dobry znajomy Taco Hemingwaya! Świat jest naprawdę mały, a posiadacz tego świetnie znanego wszystkim polskim fanom Harry'ego Pottera głosu jest obdarzony wieloma talentami. Co więcej, słyszeliście go z pewnością także w wielu, wielu innych filmach.

'Polski Harry Potter' jest przyjacielem Taco Hemingwaya

W polskiej wersji językowej głosu głównemu bohaterowi użycza Jonasz Tołopiło, który swoją przygodę z dubbingiem rozpoczął już jako mały chłopiec. Jego głos możemy usłyszeć już od pierwszej części filmu, która ukazała się w 2001 roku - Tołopiło miał wówczas 11 lat. Brał udział w dubbingu do wszystkich części Harry'ego Pottera, a jego głos, podobnie jak bohater, stawiał się coraz dojrzalszy. Aktor dubbingował także postacie w takich filmach jak Piękna i Bestia, Gdzie jest Nemo, Piotruś Pan czy w serialu Dragon Ball Z.

Umiejętności aktorskie i świetna dykcja to jednak nie jedyne zdolności, jakimi może poszczycić się Jonasz Tołopiło. 'Polski Harry Potter' jest także fotografem, a prywatnie przyjacielem Taco Hemingwaya. Słynne zdjęcia z pierwszych minialbumów rapera - Trójkąt warszawski i Umowa o dzieło - są jego autorstwa. Tołopiło jest także współtwórcą teledysku do kawałka 6 zer. Co więcej, w pochodzącym z Umowy o dzieło kawałku Awizo Taco rapuje właśnie o nim:

Sześć zer, sześć zer, to rzetelny bilon

Szybki powrót z poczty, bo z Jonaszem idę na wino

Tołopiło był gościem youtube'owego kanału Widzę głosy, który publikuje wywiady z aktorami dubbingowymi. Wyjawił w nim między innymi, że za każdym razem może poznać, że w telewizji emitowana jest właśnie powtórka Harry'ego Pottera, bo w tym czasie dostaje na Facebooku wzmożoną liczbę zaproszeń od ludzi, których nie zna. Przyznał też, że jest zaskoczony, iż po tylu latach Harry Potter cieszy się taką popularnością. Każdy fan tej serii chyba może przyznać, że po wielokrotnym obejrzeniu wszystkich części Harry'ego Pottera trudno wyobrazić sobie, aby głos pod głównego bohatera mógł podkładać ktoś inny!

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE