Blef Doskonały

i

Autor: Materiały prasowe GALAPAGOS FILMS

Polska komedia dla fanów Domu z papieru. Napad na bank, kradzież złota i nie tylko

2023-02-06 14:02

Profesor napadał na Bank Hiszpanii, a oni napadną na Bank Narodowy. Do polskich kin zmierza komedia, która może spodobać się wszystkim fanom "Domu z papieru". Tym razem rabusiami okażą się sami pracownicy, których celem będzie 100 milionów euro w złocie!

"Blef Doskonały" to film dla wszystkich widzów, którzy lubią napady z bronią w ręku i specyficzny humor. Tytuł dopiero zmierza na ekrany polskich kin, ale na swoim koncie ma już kilka znaczących nagród. Podczas Cult Critic Movie Awars doceniono reżyserię, a na Malysia Film Festival statuetką za główną rolę żeńską mogła pochwalić się Karolina Chapko. W obsadzie pojawił się również Piotr Witkowski, którego pracę także doceniono na Rabat Comedy IFF 2022. Komedia zebrała wysokie noty również na festiwalach w Boden i Singapurze. Czy na rodzimym rynku przyjmie się równie dobrze?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powstaje spin-off Domu z Papieru! BERLIN powraca na plan nowego serialu

DOM Z PAPIERU ZA KULISAMI, KOREAŃSKIE MASKI I SERIAL O BERLINIE | To Się Kręci #9

O czym jest Blef Doskonały?

Jeżeli byliście fanami hiszpańskiego serialu "La Casa de Papel", to jest szansa, że nadchodzący tytuł również wam się spodoba. Akcja filmu dzieje się w trakcie pandemii. Trójka pracowników Banku Narodowego postanawia to wykorzystać i... okraść własny bank. Niezauważeni wyniosą 100 milionów euro w złocie, jednak nie zdają sobie sprawy, że to dopiero początek ich problemów.

"Pomysł na film był wynikiem i powstał po kilku miesiącach trwania pandemii. Wprowadzone przez administrację państwową obostrzenia miały zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i na szczęście zapobiegły. Jednocześnie mogły doprowadzić do anarchii, rozbojów i ogólnego chaosu. Takie myśli krążyły w mojej głowie i to było inspiracją do napisania scenariusza. Tematem filmu chciałem uczynić nie to co realne i codzienne, ale myśli skrywane czy nawet czasem nieuświadomione" - powiedział reżyser, Michał Węgrzyn

Blef Doskonały - obsada, data premiery, zwiastun

W rolach głównych pojawią się Karolina Chapko ("Yuma"), Piotr Witkowski ("Proceder"), Agnieszka Kawiorska ("Katyń"), Aleks Mackiewicz ("Proceder"), a także Mikołaj Roznerwski i Tomasz Oświeciński. Film "Blef doskonały" pojawi się w kinach 31 marca 2023 r. Poniżej udostępniamy oficjalny zwiastun. Za dystrybucję filmu odpowiada Galapagos Films.

Sonda
"Dom z papieru" to najlepszy serial o napadzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE