STRESZCZENIE

"Policjantki i Policjanci" powracają! Co wydarzy się w serialu 4-8 marca 2024?

2024-03-02 16:59

Co tym razem wydarzy się w nowych odcinkach serialu "Policjantki i Policjanci"? Odcinki 1111-1115 zostaną pokazane już 4-8 marca w Czwórce o godzinie 19:00. Oprócz kolejnych policyjnych akcji i interwencji oraz osobistych perypetii głównych bohaterów w serialu zobaczymy nowych policjantów, a gościnnie wystąpią znane i lubiane gwiazdy!

Tej wiosny Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski), wspierany przez niezawodny zespół wrocławskiej komendy, mierzyć się będzie w trudnym i niebezpiecznym pojedynku z wyjątkowo groźnym i przebiegłym przestępcą, a prywatnie zmagał się będzie z przeciwnościami, jakie napotyka jego miłość do Idy (Emilia Sulej). W niebezpieczeństwie znajdą się Miłosz Bachleda (Paweł Kowalczyk) i jego ukochana Tamara (Angelika Wójcik), a związek patrolowych partnerów Natalii Mróz (Anna Bosak-Machnicka) i Marka Korwickiego (Wojciech Sikora) czekają chwile próby.

Zagrożone będzie również życie Leny Kamińskiej (Alicja Dąbrowska), którą po akcji z Zapałą, będzie starał się za wszelką cenę chronić Tomek Szulc (Paweł Palcat), nieświadomy, że to niejedyne problemy, z jakim borykać się będzie jego żona. Emilka Drawska-Zapała (Anna Kukawska), po przejściach z Krzyśkiem (Wojciech Sukiennik), postanowi żyć dalej, nie oglądając się za siebie, choć rzeczywistość nie do końca jej na to pozwoli.

Tymczasem komendant Witacki (Paweł Okoński) poza dowodzeniem zespołem, dla którego nie tylko w sprawach zawodowych pozostaje ogromnym wsparciem, zajmie się także rekrutowaniem nowego narybku. Już w pierwszym tygodniu nowej serii do służby na komendzie stawi się młody posterunkowy Alan Niedzielski (Bartłomiej Golisz), który rozpocznie pracę od dyżuru na recepcji. Kolejnym nowym nabytkiem komendy będzie posterunkowy Bartosz Sołtys (Miłosz Błach), a niebawem pojawią się także inni nowicjusze.

Aktorzy, którzy popełnili ciężkie przestępstwa i trafili za kratki | To Się Kręci #25

Policjantki i Policjanci, odcinek 1111 - streszczenie

Oficer dyżurny Jacek Nowak zawiadamia patrol szósty o zaginięciu kilkuletniej dziewczynki. Dziecko uczestniczyło w wycieczce szkolnej i nie wróciło do autokaru po zorganizowanej przerwie. Aspiranci sztabowi Marek Korwicki i Natalia Mróz ruszają na miejsce zdarzenia. Tam spotykają się ze zrozpaczoną nauczycielką. Chwilę później na miejsce postoju autokaru przybywa matka zaginionej uczennicy. Kobieta obwinia nauczycielkę o zaniedbanie swoich obowiązków. Policjanci po krótkim wywiadzie rozpoczynają poszukiwania dziecka. Chwilę później udaje się znaleźć pierwszy trop w sprawie. Policjanci pozyskują nagranie z kamerki zaparkowanego w pobliżu autokaru auta osobowego. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, iż matka poszukiwanej uczennicy zataiła pewne fakty z przeszłości, które okazały się niezwykle istotne w prowadzonym śledztwie. Marek bardzo przeżywa sytuację z synem. Policjant powoli traci nadzieję, że Igor kiedyś wyzdrowieje.

Policjantki i Policjanci, odcinek 1112 - streszczenie

Załoga numer siedem dostaje pierwsze wezwanie. Podkomisarz Miłosz Bachleda i aspirant sztabowy Mikołaj Białach starają się pomóc właścicielce sklepu. Kobieta zgłosiła kradzież i jednocześnie zatrzymała w sklepie podejrzaną złodziejkę, dzięki czemu policjanci mogą przeprowadzić bezpośrednie przesłuchanie winnej. Zatrzymana twierdzi, że towar ze sklepu jej się należy, bo jest spokrewniona z właścicielką. Sprawa okazuje się być rodzinnym dramatem, w którym zazdrość doprowadza do przestępstwa. Tymczasem na komendzie zjawia się kobieta z kilkuletnim chłopcem. Kobieta oskarża dziecko o notoryczne zakłócanie spokoju. Do sprawy włączają się oficer dyżurny Nowak i sierżant Poniatowski. Policjantom bardzo szybko udaje się przeprowadzić skuteczne śledztwo w sprawie i załagodzić sąsiedzkie niesnaski. Tymczasem Mikołaj Białach odwiedza Idę w więzieniu. Zatrzymana psycholożka nie jest w stanie wytrzymać w takich warunkach. Policjant musi szybko znaleźć sposób na wyciągniecie kobiety z opresji.

Policjantki i Policjanci, odcinek 1113 - streszczenie

Komendant Jerzy Witacki przedstawia policjantkom z patrolu piątego nowego kolegę ze służby. Jest nim młody posterunkowy, który nie jest zbyt zadowolony z przydzielonej pracy na recepcji. Starsza sierżant Emilia Drawska stara się przekonać nowicjusza do zalet pracy w takim miejscu. Tymczasem na komendzie zjawia się pobity mężczyzna, który prosi patrol piąty o pomoc. Oprócz ogólnego opisu sprawcy poszkodowany nie potrafi nic powiedzieć o poszukiwanym mężczyźnie. Podkomisarz Lena Kamińska i starsza sierżant Emilia Drawska-Zapała ruszają na miejsce zdarzenia. Policjantki rozmawiają z kierownikiem klubu, pod którym doszło do pobicia. Dzięki nagraniu z kamery sprawa nabiera rozpędu. Emilka zwierza się Lenie z obaw, jakie ją nachodzą po zatrzymaniu Krzyśka. Policjantka ma nieustające wrażenie, że mąż zemści się na niej za to zatrzymanie.

Policjantki i Policjanci, odcinek 1114 - streszczenie

Na komendzie pojawia się mężczyzna, który zgłasza kradzież strzelby myśliwskiej. Sprawą zajmują się aspiranci sztabowi Natalia Mróz i Marek Korwicki z patrolu szóstego. Policjanci w pierwszej kolejności sprawdzają, czy mężczyzna posiada pozwolenie na broń. Policjanci wraz z technikiem ruszają na miejsce zdarzenia. Okazuje się, że kradzieży dokonano z domowego sejfu, jednak brakuje jakichkolwiek śladów włamania. Podejrzenie pada na najbliższą rodzinę poszkodowanego. Ani żona, ani też dwaj synowie nie podzielają pasji myśliwskiej głowy rodziny. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że jeden z synów okradzionego mężczyzny nie pojawił się w szkole i kontakt z nim się urwał. Policjanci podejrzewają, że może to być główny trop w tym śledztwie. Tymczasem Igor wraca do domu. Razem z Igorem w mieszkaniu Marka pojawia się była żona, Iza, która postanawia zająć się swoim synem.

Policjantki i Policjanci, odcinek 1115 - streszczenie

Patrol siódmy przyjmuje nietypowe zgłoszenie. Kobieta twierdzi, że jej brat jest nękany przez byłą dziewczynę. Brat nie mógł zgłosić się osobiście, bo jak twierdzi kobieta, przez całą tę sytuację o mało nie dostał zawału i trafił do szpitala. Policjanci postanawiają sprawdzić wszystkie tropy i porozmawiać z kobietą podejrzaną o stalking. Okazuje się to trudnym zadaniem, gdyż podejrzana sama leczy się psychiatrycznie i unika bezpośredniego kontaktu z policją. W sprawie niespodziewanie pomaga patrolowi siódmemu brat podejrzanej kobiety. To on naprowadza policjantów na ważny trop. Tymczasem sam poszkodowany dochodzi do siebie, dzięki czemu podkomisarz Bachleda i aspirant sztabowy Białach mogą bezpośrednio wypytać o szczegóły sprawy. Mikołaj postanawia podjąć radykalne kroki, aby pomóc Idzie w wyjściu z więzienia.