Pogrzeb Benedykta XVI - transmisja

i

Autor: Donatella Giagnori / EIDON /EIDON/REPORTER Pogrzeb Benedykta XVI - transmisja. Gdzie oglądać pożegnanie papieża?

Pogrzeb Benedykta XVI - kiedy i gdzie oglądać? Data, godzina i kanał transmisji

2023-01-02 15:35

Pogrzeb Benedykta XVI z pewnością będzie ważnym wydarzeniem dla katolików z całego świata. Papież, który był następcą Jana Pawła II, spocznie w grobie, a żegnać będą ją miliony. Wiele osób chciałoby zobaczyć tę smutną uroczystość i z pewnością zastanawia się, kiedy i gdzie będzie można zobaczyć transmisję na żywo. Rozwiewamy wątpliwości.

Benedykt XVI odszedł w wieku 95 lat. Choć swoją służbę jako głowa Kościoła Katolickiego zakończył w lutym 2013 roku, dla wielu osób nadal był bardzo ważną osobą. Panującym papieżem był niecałe 8 lat. Został wybrany w 2005 roku po śmierci Jana Pawła II. Przez ostatnie 10 lat uważany był za papieża emeryta. Wielu katolików uważa, że był to jeden z najlepszych papieży. Uważany był także za wybitnego teologa. Nic więc dziwnego, że jego śmierć dotknęła miliony. Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się w czwartek 5 stycznia 2023. Uroczystość poprowadzi aktualny papież, czyli Franciszek. Gdzie i o której godzinie szukać transmisji z ostatniej drogi Josepha Ratzingera?

Benedykt XVI nie żyje! Papież zmarł w wieku 95 lat w sobotę 31 grudnia

Muzycy, którzy odeszli za wcześnie... (Avicii, Chada, XXXtentacion, Big Scythe) | ESKA XD - Ale to już było! #58

Pogrzeb Benedykta XVI 5.01.2023 - transmisja w TV

Pogrzeb królowej Elżbiety II będzie historycznym wydarzeniem w historii Kościoła Karolickiego. Ta smutna uroczystość odbędzie się o godzinie 9:25 czasu polskiego. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na antenie TVP1 oraz w internecie w serwisie TVP VOD.

Benedykt XVI - kim był?

Benedykt XVI to imię przybrane przez Josepha Aloisiusa Ratzingera po wyborze na 265. papieża. Był nie tylko duchownym, ale też profesorem nauk teologicznych. Był pierwszym od XV wieku biskupem Rzymu, który zrzekł się swojej funkcji. Jako powody podał podeszły wiek oraz "osłabienie fizyczne i duchowe".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE