Planet of the Apes

i

Autor: AKPA

Planeta Małp powróci z nową trylogią? Disney zachwycony pierwszym scenariuszem!

2022-06-23 14:19

Powracamy na planetę małp. O kontynuacji kultowej franczyzy mówi się już od jakiegoś czasu. Pracę nad scenariuszem były wielokrotnie przekładane, ale okazuje się, że było warto. Producentom tak spodobał się skrypt, że liczą nawet na kolejną trylogię!

Planeta Małp powróci! Pierwsze informacje o kontynuacji kultowej franczyzy pojawiły się jeszcze w 2019 roku. Reżyser Wes Ball ("Więzień labiryntu") spędził wiele miesięcy nad stworzeniem nowej fabuły. Pierwszy projekt przedstawił jednak dopiero w 2022 roku. Włodarze Disneya oraz producenci z 20th Century Studios mieli przyjąć nowy scenariusz bardzo entuzjastycznie. Tak bardzo spodobał im się tekst, że z góry złożyli zamówienie na kolejne filmy. Na ten moment zarys historii nie został ujawniony. Trwają aktualnie poszukiwania aktorów, którzy odegrają główne role. Co jeszcze wiemy o powrocie kultowego dzieła?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Miami Vice - co robią dziś gliniarze z kultowego serialu?

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Planeta Małp - powstaną nowe filmy?

Planeta Małp doczekała się już pierwszej wersji scenariusza. Justin Kroll z serwisu Deadline informuje, że nowy film jest już na etapie castingu, a zdjęcia do produkcji rozpoczną się jeszcze latem lub jesienią 2022 roku. Studio szuka aktualnie aktora, który miałby zostać twarzą nowej trylogii. 20th Century Studios i Disney na początku planowali tylko jeden tytuł. Włodarze, po przeczytaniu scenariusza, mieli stwierdzić, że jest w nim potencjał na dłuższą historię. Wiemy już, że nadchodzące filmy będą kontynuacją. Chociaż maja pojawić się również odświeżone sceny z poprzednich odsłon. Premiera zaplanowana jest na 2024 rok.

Sonda
Jak najczęściej oglądasz filmy i seriale?

Planeta Małp - kasowa marka i kultowe filmy

Planeta Małp doczekała się licznych tytułów, za które brali się najwięksi reżyserowi światowej kinematografii. Najbardziej kasowa marka 20th była tworzona m.in. przez Schaffnera, Tima Burtona, Matta Reevesa i Ruperta Wyatta. Pierwsze produkcje ujrzały światło dzienne jeszcze w latach 70. Po wielkim sukcesie wielokrotnie wracano do marki i sukcesywnie realizowano nowe filmy. Nie wszystkie zostały przyjęte dobrze przez widzów. Właściwie dopiero "Geneza planety małp" z 2011 otworzyła na nowo cykl i przykuła uwagę odbiorców.