PISKLĘ / Pahanhautoja

i

Autor: Album Online/East News

PISKLĘ - nowy horror połączony z baśnią na niepokojącym zwiastunie. O tym filmie będzie głośno!

2022-09-23 18:00

Jak opowiedzieć o dorastaniu w wyjątkowo przerażający sposób? Na to pytanie doskonale odpowiada fiński film, który jesienią 2022 trafi do kin na całym świecie. Młoda dziewczynka, trudne relacje z dorosłymi i... dziwny potwór wykluwający się ze znalezionego jajka. Tak prezentuje się pierwszy zwiastun nietypowego horroru.

Pisklę to horror, który znany jest również pod nazwą Hatching i Pahanhautoja. Produkcja Hanny Bergholm w dość niecodzienny sposób przedstawia trudy wchodzenia w dorosłość i sprytnie miesza gatunki filmowe. Pokazuje, że można bać się potworów, ale nie są one najgorsze w naszym życiu. Najgorsi są inni ludzie i relacje między nimi. O tym filmie na pewno zrobi się głośno. Zwiastun również cieszy się ogromną popularnością, bo na YouTube uzbierał grubo ponad milion wyświetleń! O co właściwie tyle krzyku? O czym jest tytuł i kiedy wybrać się do kina? Odpowiadamy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jeffrey Dahmer: kim był seryjny morderca z serialu Netfliksa? Prawdziwa historia Kanibala z Milwaukee

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

PISKLĘ - o czym jest horror? Fabuła

Dwunastoletnia gimnastyczka Tinja, desperacko pragnąca zadowolić swoją wymagającą matkę, pewnej nocy znajduje dziwne jajo, które postanawia ukryć w swoim pokoju. To, co się z niego wykluwa, szokuje... wszystkich. Historia ma być nieco mroczna, momentami nawet obrzydliwa, a tytułowe "pisklę" ma trzymać w napięciu do ostatnich minut.

PISKLĘ - kiedy w kinach?

Fani takich produkcji na pewno już zacierają ręce. Twórcy filmu podkreślili, że fiński horror trafi do kin w piątek 14 października 2022. Poniżej możecie zapoznać się z polską wersją zwiastuna.

Sonda
Jesteś fanem horrorów?

Interesujesz się seryjnymi mordercami? Posłuchaj podcastu "ZŁO - Zbrodnia , Łowca, Ofiara".

Listen to "Jaffrey Dahmer - kanibal z Milwaukee [ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.