Piotr Fronczewski

i

Autor: WBF

Piotr Fronczewski wraca do Akademii pana Kleksa! Kogo zagra?

2022-03-31 10:15

Akademia pana Kleksa powraca! Nową wersje kultowego filmu wyreżyseruje Maciej Kawulski. W produkcji pojawi się również Piotr Fronczewski, który blisko 40 lat temu brawurowo wcielał się w tytułowego Kleksa. Czy ponownie zobaczymy go w tej roli?

Akademia pana Kleksa to klasyka. Adaptacja książki Jana Brzechwy stała się jednym z najpopularniejszych filmów w Polsce. Poza oryginalnie przedstawioną historią, nie brakowało również genialnej obsady. W filmie moglismy oglądać m.in. Piotra Fronczewskiego i Leona Niemczyka. "Akademia pana Kleksa" miała swoją premierę w 1983 roku, a za kamerą kultowego tytułu stanął wtedy Krzysztof Gradowski. Ostatnio jesteśmy świadkami masowych kontynuacji filmów, które kiedyś cieszyły się niesamowitą popularnością. Nie inaczej będzie z historią Brzechwy. Kleks powraca po latach, a wyreżyseruje go Maciej Kawulski - twórca takich filmów, jak "Underdog" i "Jak zostałem gangsterem". W obsadzie nie zabraknie również Piotra Fronczewskiego, który przed laty wcielał się w głównego bohatera.

ESKA XD #043 - MUZYCZNE SHOW, POJAZDY WOJSKOWE, SERIALE, DUET Z ROSJI

Akademia pana Kleksa - obsada

Uwielbiana przez wielu widzów postać ma ponownie zagościć na naszych ekranach. W 1989 roku przygody profesora i jego ferajny biły rekordy oglądalności w polskich kinach. Piotr Fronczewski w głównej roli sprawdził się świetnie i śmiało można powiedzieć, że w latach 80. stworzył jedną z najlepszych kreacji w filmowym świecie. W nowej odsłonie kultowego filmu aktor ponownie powróci, ale ma zagrać tylko gościnny epizod. Szczegóły roli nie są jeszcze znane. Według licznych plotek, w tytułowej roli Kleksa, ma pojawić się Tomasz Kot. Informacja nie została jeszcze potwierdzona, ale wszystko wskazuje na to, że pojawi się w filmie Kawulskiego.

Sonda
Pamiętasz "Akademię pana Kleksa"?