Piknik pod Wiszącą Skałą w FilmBox Premium HD. Ile odcinków? Premiera, dni i godziny emisji

2020-08-12 14:31 PK
Piknik pod Wiszącą Skałą
Autor: Materiały prasowe

Przyciąga metafizycznością, mrocznym klimatem i sugestywnymi zdjęciami. Historię tajemniczego zaginięcia uczennic z elitarnej, żeńskiej szkoły w Appleyard, widzowie zobaczą w sześcioodcinkowym serialu „Piknik pod wiszącą skałą” już od 5 września na kanale FilmBox Premium HD. Więcej informacji znajdziecie w tekście.

Fabuła serialu Piknik pod Wiszącą Skałą rozpoczyna się, kiedy do Australii przybywa tajemnicza i stanowcza wdowa Hester Appleyard (Natalie Dormer), która postanawia założyć szkołę z internatem dla dziewcząt z dobrych domów. W dniu świętego Walentego, 14 lutego 1900 roku, pozwala uczennicom zorganizować piknik. Miranda (Lily Sullivan), Irma (Samara Weaving), Marion (Madeleine Madden) i Edith (Ruby Rees) zrzucają swoje gorsety i wraz z nauczycielką, panną McCraw (Anna McGahan), wyruszają w dotąd nieznane miejsce. Tego samego dnia młode kobiety znikają bez śladu. Wkrótce udaje się odnaleźć tylko jedną z nich. Niestety, nie pamięta, co wydarzyło się podczas pikniku pod Wiszącą Skałą.

Sześcioodcinkowy serial „Piknik pod wiszącą skałą” jest ekranizacją powieści z 1967 roku autorstwa Joan Lindsay. Wcześniejsza adaptacja w reżyserii Petera Weira zadebiutowała w kinach w latach 70. i odniosła wielki sukces na całym świecie. W produkcji określonej mianem nowej fali kina australijskiego występuje m.in. Natalie Dromer, znana z „Gry o tron”i „Igrzysk śmierci”.

„Piknik pod wiszącą skałą” zostanie zaprezentowany premierowo w sobotę, 5 września o godz. 21:00 (dwa odcinki) na kanale FilmBox Premium HD. Kolejne premierowe odcinki będzie można zobaczyć w soboty 12 i 19 września, o tej samej godzinie.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE