Paweł Nowisz nie żyje. Aktor miał 81 lat

2021-10-15 12:33 Jakub Adamiak
Paweł Nowisz
Autor: wbf

Paweł Nowisz nie żyje. Taka smutna informacja pojawiła się w piątek, 15 października 2021 roku w mediach. Aktor grał ostatnio w Barwach Szczęścia rolę Fryderyka Struzika. Nowisz urodził się 15 stycznia 1940 roku w Warszawie. Był absolwentem Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie i Wydziału Aktorskiego tejże szkoły. Zmarł w wieku 81 lat.

Paweł Nowisz urodził się 15 stycznia 1940 roku w Warszawie. Był polskim aktorem. Debiut teatralny nastąpił 10 września 1964 roku. W 1966 roku otrzymał nagrodę za rolę Księdza w Dziadach na VI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. W roku 1972 otrzymał lubelską nagrodę Srebrna Maska. Jego żoną była aktorka Wanda Wieszczycka-Nowisz. Paweł Nowisz zmarł w piątek, 15 października 2021 roku. Miał 81 lat.

Odeszli nagle. Tak wyglądają groby aktorów i muzyków. (Nie)zapomniani

Paweł Nowisz nie żyje

Paweł Nowisz występował w takich produkcjach jak: Wodzirej, Kung-fu, Rykowisko, Zmiennicy, Rzeka kłamstwa, Pułkownik Kwiatkowski, Kiler, Fuks, Chłopaki nie płaczą, Pieniądze to nie wszystko, Kryminalni, Ranczo. Ostatnio związany z serialami Blondynka i Barwy szczęścia. O śmierci aktora poinformowała Telewizja Polska na Facebooku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE