Paweł Królikowski nie żyje. Aktor i juror Twoja Twarz Brzmi Znajomo miał 58 lat

2020-02-27 14:07
Paweł Królikowski
Autor: TRICOLORS/East News

W czwartek 27 lutego media obiegła niezwykle smutna informacja. Zmarł Paweł Królikowski, wybitny polski aktor. Informację o jego śmierci potwierdziła rodzina. Paweł Królikowski był bardzo znany m.in. z roli Kusego w serialu Ranczo, a w ostatnich latach również z programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym pełnił rolę jurora. Aktor od kilku lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Paweł Królikowski nie żyje. Znany polski aktor miał zaledwie 58 lat. W 2015 roku aktor przeszedł bardzo poważną operację usunięcia tętniaka mózgu. Jego stan zdrowia pogorszył się także pod koniec 2019 roku, Paweł Królikowski trafił wówczas do szpitala i musiał zrezygnować z obowiązków zawodowych, m.in. z udziału w finale programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Zrezygnował także z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

Paweł Królikowski nie żyje. Znany polski aktor miał zaledwie 58 lat

Paweł Królikowski urodził się w 1961 roku w Zduńskiej Woli. Pierwszy raz przed kamerą stanął w 1983 roku, zagrał wówczas epizodyczną rolę w filmie Dzień kolibra. Znaczna część rodziny Pawła związana jest z aktorstwem - aktorami są brat, Rafał Królikowski, żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz syn Antek Królikowski. Paweł Królikowski zmarł 27 lutego w Warszawie, 1 kwietnia skończyłby 59 lat. Jak podał serwis Pudelek, informację o śmierci aktora potwierdził brat Pawła, Rafał. Jak podaje rmf.fm, potwierdziła ją również Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich.

NAJNOWSZE