Parnassus (2009) KINO

2010-01-05 22:49
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Ostatnia rola Heatha Ledgera.

"Parnassus" to spotkanie największych gwiazd filmowych. ostatnia rola Heatha Ledgera.
22 stycznia 2008 roku kiedy trwały zdjęcia do filmu, Heath Ledger zmarł w wyniku przypadkowego przedawkowania leków.Wstrząśnięty Terry Gilliam postanowił porzucić prace nad filmem.
Ekipa przekonała reżysera, aby kontynuował zdjęcia. Brak Heatha wymógł stworzenie oryginalnych rozwiązań. Powstało wiele scen, których nie było w początkowym zamyśle.Gilliam obdzwonił przyjaciół i ludzi, których łączyła z Heathem bliska więź. I tak trzech wspaniałych aktorów - Johnny Depp, Colin Farrell i Jude Law – przybyło, by zagrać różne oblicza Tony’ego, postaci Heatha Ledgera.
„Heath wydawał się być z nami obecny duchem,”mówi reżyser.„Jego energia, błyskotliwość, pomysły... jego tragiczna śmierć sprawiła, że podjęliśmy śmiałe decyzje artystyczne... i dlatego ten film jest dziełem Heatha Ledgera i jego przyjaciół”.

Powstało wielkie filmowe widowisko z pogranicza fantasy i mrocznej baśni. Pełne zachwycających plastycznych obrazów i efektów specjalnych.
Doktor Parnassus ze swoim objazdowym teatrem "Imaginarium" zabierze nas w niezwykłą podróż do świata wyobraźni, marzeń i lęków.
Sam doktor ma mroczny sekret. Przez lata skrywane wydarzenie, zmusza go by wziął udział w pojedynku, którego stawką będzie życie jego córki. Pojedynku z diabłem.

Parnassus / The Imaginarium of Doctor Parnassus (Francja, Kanada, Wielka Brytania, 2009,
122 minuty)
Reżyseia: Terry Gilliam
Scenariusz: Terry Gilliam, Charles McKeown
Obsada: Heath Ledger, Christopher Plummer, Johnny Depp, Colin Farrell, Jude Law, Lily Cole, Tom Waits...


NAJNOWSZE