Otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 - kiedy i gdzie oglądać? O której godzinie?

2022-02-04 12:05 Adrian Rybak
ZIO 2018 - ceremonia otwarcia
Autor: DIETER NAGL/AFP/JEFF HAYNES

ZIO Pekin 2022 to jedno z największych wydarzeń tego roku. Zimowe Igrzyska Olimpijskie powracają po 4 latach. Każde zawody olimpijskie rozpoczyna uroczysta i spektakularna ceremonia otwarcia, która dla wielu widzów jest najciekawszym momentem całych zawodów. Kiedy i o której odbędzie się ceremonia otwarcia tegorocznej imprezy? Gdzie ją obejrzeć?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 to obok Mundialu najbardziej wyczekiwana impreza sportowa tego roku. Najlepsi sportowcy z całego świata pojawią się w jednym mieście, aby wspólnie celebrować święto sportu i walczyć o medale w swoich dyscyplinach. Tegoroczne zawody odbędą się w Pekinie, który organizował już Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008. Warto przypomnieć, że przez jakiś czas o organizację tej imprezy ubiegał się Kraków, lecz po referendum postanowiono zrezygnować z tego pomysłu. Fani sportu już nie mogą doczekać się rozpoczęcia wielkiego święta sportu. Igrzyska Olimpijskie są najważniejszym turniejem dla sportowców niemal wszystkich zimowych dyscyplin. Ten wyjątkowy czas rozpoczęty będzie uroczystą ceremonią otwarcia. Oczekiwania są wysokie, ponieważ Chińczycy zachwycili widowiskiem w 2008 roku. Kiedy i gdzie oglądać otwarcie ZIO 2022?

ZIO Pekin 2022 - szanse medalowe Polaków. Kto w Pekinie może stanąć na podium?

Zimowe Igrzyska w Pekinie - HISTORIA/SEKRETY | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #40

ZIO 2022 - ceremonia otwarcia. Transmisja w TV

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 rozpoczną się 4 lutego. Tego dnia widzowie zobaczą 3-godzinną ceremonię otwarcia. Z racji różnicy czasu, w Polsce transmisja z tego wydarzenia rozpocznie się w okolicach godziny 12:00. Wydarzenie zostanie pokazane na antenie TVP1 oraz TVP Sport.

ZIO 2022 - ceremonia otwarcia. Transmisja ONLINE

Niektórzy zastanawiają się, czy ceremonię otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 będzie można obejrzeć też w internecie. Okazuje się, że tak. Telewizja Polska planuje transmisję wydarzenia na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP VOD.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE